Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzynia biegów -automat nie działa


kamil642

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo duży problem wczoraj gdy wruciłem z trasy ponad 700 km

wjechałem na podwórko i wpadłem w zaspę sniegu auto się całkiem zwiesiło i trzeba było się namęczyc aby je wyciągnąć po wyciągnieciu wszystko działało

gdzu dziś rano jechałem do pracy 6 km drogi z autem działo się coś dziwnego smierdział dym odstawiłem auto na parking gdy chciałem ruszyć jedynka nie wchodziła i nie było biegów na wstecznym jechał do przodu nie było biegu wstecznego przy wbitym jakim kolwieg biegu auto jechało do przodu przy wciśniętym gazie ledwo ruszalo dotoczyłem się ledwo co do mechanika i diagnoza usłuszałem coś takiego pękniety tłok czy coś innego na wstecznym biegu kosz roboty szkrzyni njwięcej 1500 zł z robota wychodzi około 2300zł co o tym myślicie po otfarciu maski był tylko dym przepalony olej to wszystko to wiem mam dziś takiego pecha naprawdę jestem dziś zdenerwowany prosze o odpowiedzi

aha robic tą stara skrzynie czy może kupic urzywaną za 1000zł jak myślicie http://allegro.pl/skrzynia-biegow-automat-audi-a4-1-8-t-turbo-i1342473079.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam ten sam problem tyle tylko ze nie bylo zadnego dymu...tez wrocilem z trasy po sniegu zostawilem auto rano skrzynia mi w tryb awaryjny wpadla...zobacz sobie watek nastepny...moze eletronika w moim przypadku tak jest ale nic dokladnie nie wiem...tez czekam na jakas pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj cięzki problem ja jestem z woj opolskiego podobno jest jeden kolś co robi automaty w opolskim w warsztacie skrzyni mi nie zrobią tylko wykręcą i zawiozą gościowi co robi zrobi ją w 1 dzień a oni przywiozą ją i wmontują spowrotem

nie ołaca się jeżdzić automatem dotego jak mówie tylko jeden gościu w całym opolskim tym się zajmuje aha w warsztacie doradzili mi sprzedac samochód czy mam tak zrobić goście troche cwaniakowali chcieli kupic auto z 7tys. odemnie ale ja myślę że to zamało dużo rzeczy wymieniłem zawieszenie wachacze amortyzatory pasek rozrządu 3 tys km temu tarcze i jeszcze wiele innych a auto kuiłłem z 9tys więc z duzo w nie włozyłem jeszcze ta skrzynia skarbonka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jak będziesz kupował skrzynię to dokładnie ustal jaki model, ponieważ na zdjęciu jest skrzynia produkcji ZF 5HP19FLA która była w modelu turbo, a Ty potrzebujesz zapewne skrzynię AG4 01N zwaną też DMX

powiem Ci też szczerze że to rzadki przypadek aby palące się sprzęgła w skrzyni automatycznej można było poczuć na zewnątrz, ponieważ pisząc w skrócie pływają w oleju skrzyni

może to był zapach silnikowego oleju

podstawa to VAG, VAS, a potem zaczynasz szukać,myśleć dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak albo remont na wlasna reke tu masz opis jak mniej wiecej to zrobic

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=134304.0

przynajmiej bedziesz mial pewnosc ze wszystko jest wymienione druga opcja to zmiana na manual

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=136359.0

ale 1 co podłącz vag i zobacz co pokarze a i nie kupuj używanej bo nie wiesz na co trafisz i jak długo pojeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...