Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDG] Uderzenie przy ruszaniu


wik74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem (multitronic): podczas ruszania bardzo łagodnego wszystko jest ok ale jak chcę ruszyć normalnie nawet bez szaleństw :) uczucie jest takie jakby koła chciało podwinąć pod samochód i głośne uderzenie a w ogóle to najpierw jakby nie miał siły ruszyć a po chwili jest właśnie takie ostre szarpnięcie . Czy to są poduszki pod silnikiem lub skrzynią?? Słyszałem też o sterowniku zmiany biegów w skrzyni. Ostatnio doszedł też taki efekt że jak jadę i gwałtownie dodam gazu to czasami silnik wchodzi na obroty do 3tys chwilę szarpie i wraca do normy.

Co to może być podpowiedzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem (multitronic): podczas ruszania bardzo łagodnego wszystko jest ok ale jak chcę ruszyć normalnie nawet bez szaleństw :) uczucie jest takie jakby koła chciało podwinąć pod samochód i głośne uderzenie a w ogóle to najpierw jakby nie miał siły ruszyć a po chwili jest właśnie takie ostre szarpnięcie . Czy to są poduszki pod silnikiem lub skrzynią?? Słyszałem też o sterowniku zmiany biegów w skrzyni. Ostatnio doszedł też taki efekt że jak jadę i gwałtownie dodam gazu to czasami silnik wchodzi na obroty do 3tys chwilę szarpie i wraca do normy.

Co to może być podpowiedzcie

A jak stoisz, np. na światłach, nie ma takiego efektu, jakby auto chciało ruszyć? Takiego szarpnięcia co jakiś czas? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza na temat skrzyń automatycznych nie jest zbyt rozległa, a z tym przypadkiem, że auto samo ruszało miałem akurat do czynienia kiedyś w Volvo S60, dlatego spytałem.

Ale opisane objawy raczej nie wskazują na poduszki (np. to wchodzenie na 3 tys. obr.), więc chyba raczej będzie to usterka samej skrzyni (sterownika? :mysli: )

No nic, nie będę się lansował więcej, bo się nie znam. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że masz racje z tą poduszką pod skrzynią bo jest w 2 częściach, jak tylko zrobię napiszę o efektach. dzięki[br]Dopisany: 05 Styczeń 2011, 22:12_________________________________________________Poduszka wymieniona i wszystko działa jak należy dzięki mateusz 1528 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...