Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem czujnik temperatury cieczy chłodzącej


Bebzo28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem co z tym zrobić ?

Zobacz http://img291.imageshack.us/i/czujniktemperaturyg2qh4.jpg/

Nigdy wcześniej się tym nie przejmowałem( i nie znałem kodów klimatronika i nie wiem jakie miałem wtedy błędy), klima zawsze działała , na dzień dzisiejszy się nie załącza bo mamy temperatury poniżej

"O" stopni.

Na klima-troniku w kodach 1c pokazuje mi błąd 6.2, czyli

06.2 Czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągłe zwarcie. lub przerwa.

Zacząłem szukać ten czujnik pod maską i znalazłem w takim króćcu plastikowym jeden czujnik z na 4 piny , a obok zaślepione miejsce na drugi czujnik z dwoma pinami od klimatyzacji . ( ten niebieski )

Klima powtarzam zawsze działała ale jak było ciepło , teraz jest zimno więc się nie załącza.

Mam taki czujnik na dwa piny od klimy i chciałbym go podłączyć , ale nigdzie nie mogę zalesić kostki którą bym podłączył do tego czujnika.

Jakie kolory kabli macie podłączone do tego czujnika z dwoma pinami , znalazłem gdzieś koło komputera tej skrzynki ECU dwa kable luzem lezą ,ktoś je kiedyś zaizolował i tak sobie leżą, nie pamiętam kolorów ale to sprawdzę , może ktoś kiedyś urwał te kostkę i te kable tak położył.

Sprawdziłem te kable i jak podłącze tam probówkę z żarówka to po przekręceniu stacyjki jest tam prąd.

czy w tych kalabach od tego czujnika też idzie u was prąd ?

[br]Dopisany: 07 Styczeń 2011, 10:20_________________________________________________Doczytałem jeszcze takie coś: ;(

06.2 Czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągłe zwarcie, zobacz 06.1

*06.1 Temperatura chłodzenia silnika jest wyliczana jeżeli czujnik jest uszkodzony lub nie zainstalowany,

diagnostykę wykonywać tylko powyżej 0 stopni Celsjusza

Ja robiłem diagnostykę jak było -1 , wiec poczekam do wiosny i zobaczę :>

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...