Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Duży problem, gaśnie


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pol roku temu do mojego audi 1.6 ahl 99 rok zalozylem instalke:

- magic jet

- reduktor kme silver

- stag 300 plus

Instalke skonfigurowalem sam i mapy tez(gzaownik skonczyl na autokalibracji) i bylo wszystko ok, do momentu az zaczalem kombinowac z temp przelaczania na gaz.

Mialem 30st,zrobilem 20,gasl,zrobilem 30 ok,zrobilem 25,gasl,wrocilem do 30 i lipa.

Mam ustawione "podgrzewanie wtysrkiwaczy"

Z rana : jade 2 km, przelaczas sie, gasnie,szarpie

Jak jest lekko rozgrzany: po chwili przelacza sie, gasnie

Jak goracy- zero problemow

To samo jak rano na samej benzynie pojade dluzej i na gaz to zero problemow.

A dzis mialem tak :

Dzis uzupelnilem plyn chlodniczny, wyczyscilem filtr fazy cieklej(nowego nie mialem, w starym bylo sporo rudego osadu).

Wyjechalem na trase, po powrocie auto stalo godzine. Ruszylem z parkingu, po 100metrach przelaczyl sie na gaz, silnik zgasl, zaczela migac szybko kotrolka na stagu(chyba awaria).

Zaczalem go krecic, po chwili z trudem odpalil, ale dioda szybko migala(czyli chodzil na benzynie), przejechalem 100metrow, wlaczylem gaz i pojechal dalej normalnie.

Dwa dni temu bylem u gazownika i stag pokazywal wtedy bledy:

- zbyt duze cisnienie, zbyt male cisnienie gazu.

Dziwi mnie jedna kwestia, jak regulowalem gaz, autokalibracja, mapy, pol roku temu, to cisnienia robocze stag ustawil na 1,07 a skad teraz ostatnio bylo 1,20.

Juz kiedys to zauwazylem, ze reduktor podnosi cisnienie.

Bylem u gazownika. Mowie mu ze pewnie padly wtryski, albo reduktor, a on na to, ze magici odesle na gwarancje.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mapy i ustawienia. Pogrzewanie wtryskiwaczy wyłacz bo czesto to powoduje zalewanie silnika. Dodatkowo MJ nie lubia niskiej temp przełaczania i mogły sie zabrudzic ewentulanie silver mógł sie rozszczelnić, tak to jest jak sie chce na siłe zaoszczedzic na dobrym rozgrzaniu parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85132604.jpg

30850682.jpg

To pomojej korekcie. Wylaczylem podgrzewanie wtryskiwaczy. Ale napewno nie bede zadowolony. Bo kiedys, nie tyle co mi gasl, ale poszarpywal przy przelaczaniu, przygasal i tak funkcja go uzdrowila!

Zmienilem tez czas bledu na 200ms.

Bylem tez u gazwonika. Powiedzialem mu ze przelaczas sie i gasnie. Powiedzialem tez ze pozniej ciezko go odpalic. On stwierdzil, zezalewa go, siadl reduktor badz wtryski i ze mam w pon do niego wspasc i sprawdzi.

Wtryski chce sprawdzac w programie, po kolei je wylaczajac....[br]Dopisany: 08 Styczeń 2011, 14:25_________________________________________________Witam, mam prosbe, czy ktos moglby przeanalizowac plik osc, chodzi o to za auto gasnie podczas przelaczenia. Temp mam ustawiona na 30stC, temp gazu w momecie przelaczenia jakies 6st. Z tego co zauwazylem w jednej chwili cisnienie rosnie do ponad 3, silnik chyba jest zalewany, gasnie i ciezko go pozniej odpalic.

http://wrzucacz.pl/file/6361294572543

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby sie podniesc ciśnienie na reduktorze do 1,2bara i wtedy na nowo zrobic mapy bo duzo do porawy. Sprawdz czy masz takie same czasy wtrysku PB podczas pracy na LPG i PB. Skoro przy przełaczaniu wzrasta Ci cisnienie do 3bar to napewno parownik do kosza, pewnie puszcza gaz podcisnieniem w kol ssacy. Przydałoby sie zmienić w próg przełaczania na LPG ustaw na 1100 reszta bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy robilem kilka miesiecy temu i wtedy byly w 100% pokryte, a wiadomo po czasie moga sie rozjechac.

Parownik jutro ma mi wymontowac i oddac do kme na gwarancje, czyli bede 3 tyg bez lpg, bo zastepczego nie musi dac, a nowym nie wspominajac.

Wyjda tylko jaja jak sie okaze ze to nie parownik, lecz np wtryski.....

Kiedys auto przelaczalo sie na 30st, obroty 600 i bylo wsio ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...