Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BRB] Dziwne wibracje przy 1100


darekul

Rekomendowane odpowiedzi

witam

...szukam, czytam i niestety nic nie pasuje do mojego przypadku:(

Mianowicie na postoju gdy lekko podgazuje to szarpie/lekko "skręca" (nie wiem jak to określić) budą. Jeżeli "wykręcę" obroty na 1100 to odczówalne jest telepanie całej budy. Na wolnych obrotach raczej nic nie czuć. Podczas jazdy też nic nie jest odczywalne. Nic nie szarpie, nic nie stuka żadnych dziwnych dźwięków, moc właściwa. Poduszki pod silnikiem wymienione. Przebieg niecałe 100 tys. Żadnych błędów na kompie, więc popowtryskiwacze dobre.

Co to może być? Proszę o jakąś diagnozę.

pozdrawiam

Czyżby nikt się nie spotkał z takim przypadkiem:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysponujesz vag-iem?, to zrób log statyczny albo po prostu sprawdź jaki masz kąt wtrysku w grupie 004 silnika.

Mam taką teorię że jak jest źle ustawiony kąt po wymianie paska, jest za GZ a w momencie jak dodajesz gazu i (drgania odczuwalne sąto szczególnie przy delikatnym przygazowaniu) kąt ulega przyspieszeniu i przechodzi z opuźnionego na wyprzdzający co powoduje nierówną pracę silnika może to ewentualnie spowodowane być luźnym paskiem

Ale to jest tylko teoria, bo wg wskazań Vag ten kąt może mieścić się w zakresie od 1 przed do 2 po, ale ja jestem zdania że nie powinien być po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofam to co napisałem o kącie - sam się cały czas uczę.

U mnie podobnie reagował na delikatne dodawanie gazy, wstawiłem przezroczysty wąż na zasilaniu z filtra i okazało się że zaciąga powietrze z tak zwanego podgrzewacza, zmieniłem oringi i jak na razie jest lepiej - powietrze co prawda dalej zaciąga ale już niewiele no i auto leoiej reaguje na delikatne depnięcie, widocznie było za dużo powietrza w paliwie. Tak czy inaczej możesz to w prosty sposób sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...