Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Spadek ciśnienia gazu przy przyspieszaniu


koszmid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam następujący problem. Przy ostrzejszym przyspieszaniu na gazie autko nieco się przydławia w okolicach 3500 obr/min.

Mam sterownik gazowy Zavoli Alisei, listwę z wtryskiwaczami Valtek czerwone czy jakoś tak, czujnik ciśnienia AEB 013 i reduktor zmieniony na nowy niecały rok temu Zavoli Zeta S. 6 miesięcy temu byłem na regulacji gdzie gaziarz ustawił mi mapę i wszystko właściwie było ok. Ostatnio pojawił się następujący problem: mam automatyczną skrzynię biegów i przy ostrym ruszaniu z miejsca (pedał gazu do podłogi) pojawia się delikatne przytłumienie mocy (czasem zanika po wejściu na na prawdę wysokie obroty). Zarejestrowałem parametry podczas takiej jazdy programem zavoli alisei i zauważyłem, że w momencie wejścia na 5000 obr/min ciśnienie gazu spada z 1,22 nawet na 0,45. Czy to jest normalne?

Można by sądzić , że reduktor nie trzyma ciśnienia ale 10 miesięcy temu był zakładany nowy. Filtry gazu wymienione i świece też. Na benzynie jest ok.

Proszę o pomoc :)

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wtryski sie nie nadaja do tego silnika, reduktor nie odpowiedni do turbo( za słaby). Załóż Scorpiona GT/ST lub EG200 turbo lepsze wtryski i bedzie dobrze. Przydałoby sie zajrzec do butli czy dobrze jest załozona oraz kiedy były zmieniane filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...