Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż sterownika klimatyzacji w B5 FL FOTOSTORY


Gość Brytol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno poszukiwałem na forum instrukcji demontażu sterownika klimy w B5 po lifcie. Z racji, że takowego nie znalazłem a sam niedawno go wyciągałem, postanowiłem zrobić krótkie fotostory. Mam nadzieje, że komuś się przyda :rolleyes:

Narzędzie jakich użyłem:

- klucz nasadowy 8mm

- śrubokręt precyzyjny

- super glue :>

Zayczynamy:

1) Po pierwsze demontujemy ramki konsoli środkowej zaczynając od tej górnej, przykrywającej m.in. włącznik świateł awaryjnych. Delikatnie podważamy śrubokrętem w rogach jak na zdjęciach, uważając przy tym żeby nie pokaleczyć plastyków. Kiedy rogi odejdą palcami ciągniemy w naszą stronę (NIE DO GÓRY!). Od razu zaznaczam, że obie ramki trzymają się na beznadziejnie umocowanych małych uchwytach i nie ma szans, żeby wszystkie uchwyty przetrwały ten zabiego :gwizdanie:

image.jpg

image.jpg

2) Krok drugi:

Wysuwamy popielniczkę i podważamy palcami dolną ramkę na jej środku. Kiedy już odskoczy idziemy dookoła podważając obie strony jednocześnie. (Zdjęcie poglądowe - druga ręka była zajęta aparatem :P)

image.jpg

image.jpg

3) Krok trzeci:

Wysuwamy popielniczkę i kluczem nasadowym odkręcamy dwie śruby mocujące, następnie wysuwamy popielniczkę z koszyczkiem.

image.jpg

image.jpg

4) Krok czwarty, najtrudniejszy :wink4:

W otwór popielniczki wsuwamy jedną rękę i delikatnie staramy się wypchać sterownik, w tym samym czasie drugą ręką przy pomocy śrubokrętu naginamy sprężyste uchwyty w górnej części sterownika. Kiedy już uda nam się to zrobić, mocnym zdecydowanym ruchem szarpiemy sterownik w naszą stronę.

image.jpg

image.jpg

Tym oto sposobem mamy sterownik w swoich rękach i możemy dalej kombinować dlaczego to cholerstwo nie działa jak należy :wink4:

Przed zamontowaniem sterownika z powrotem warto podkleić te nieszczęsne uchwyty jakimś SuperGlue czy Kropelką. Tylko trzeba troche poczekać aż klej wyschnie żeby sie nie okazało że przykleiliśmy ramkę do konsoli na stałe :polew:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...