Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN ] problem z mocą


tedeik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że ten temat był poruszany już nie jeden raz ale mam pytanie jeżeli po zdiagnozowaniu mojej Audiczki vagiem pojawia sie błąd "brak doładowania w kolektorze ssącym" to co to oznacza.Mechanik stwierdził że turbina nie pompuje (wspomne tylko że przepływke podmienił na inną i n75 ) i cały czas ten sam błąd sie pojawia.Samochód moim zdaniem ma jakieś 70 koników nie więcej, 140 to jest max prędkość.Mechanik nie robił logów dynamicznych, zreszta jakby kto miał jakies namiary na dobrego mechanika z okolic Jasła to bym był bardzo wdzięczny.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał racja albo turbo padło albo przewód powietrzny jest gdzieś rozszczelniony i nie ma ciśnienia doładowania, sprawdz turbo i przewody dolotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw nazewnictwo tematu.

Co do problemu to podaj kod bledu, najlepiej jakbys zrobil logi.[br]Dopisany: 18 Listopad 2007, 21:39 _________________________________________________Pewnei, ze mechanik zeby zarobic to stwierdzi ze turbina szmelc. NIe daj sie zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że na początku autko jeździło jak należy wkręcało sie na obroty bez problemów ,pewnego razu jak wyprzedzałem to zauważyłem że ma taką "dziure" w mocy w okolicach 3 tys obrotów.Teraz na luzie nie za bardzo chce sie wkręcac do 4.5 tys

warnwarn.gifBrak reakcji na prośbę o poprawne nazewnictwo tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na luzie nie za bardzo chce sie wkręcac do 4.5 tys

Nie jest dobrym pomysłem takie kręcenie bez obciażenia(na luzie).

Zrób logi dynamiczne,podaj wartość błedu jaki wywala VAG (obstawiam 00575) ;)

Poszukaj na forum,może jest ktoś z Twojej okolicy kto mógłby Ci zrobic diagnoze vagiem,bo widze że ten mechanior chcę Cie szybko "skubnać" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie wiem co mam zmienic w nazewnictwie tematu.

no to zobacz jeszcze raz regulamin :)

[br]Dopisany: 18 Listopad 2007, 22:23 _________________________________________________Biore sie za sprawdzenie wszystkich przewodów powietrznych i czy nie ma jakiegos rozszczelnienia w układzie doładowania a potem bede szukał jakiegos mechaniora który zrobi mi porzadnie logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ten temat był poruszany już nie jeden raz ale mam pytanie jeżeli po zdiagnozowaniu mojej Audiczki vagiem pojawia sie błąd "brak doładowania w kolektorze ssącym" to co to oznacza.Mechanik stwierdził że turbina nie pompuje (wspomne tylko że przepływke podmienił na inną i n75 ) i cały czas ten sam błąd sie pojawia.Samochód moim zdaniem ma jakieś 70 koników nie więcej, 140 to jest max prędkość.Mechanik nie robił logów dynamicznych, zreszta jakby kto miał jakies namiary na dobrego mechanika z okolic Jasła to bym był bardzo wdzięczny.Pozdrawiam

Domyślam się że kod błedu to 00575 ...

Mozliwe przyczyny:

- dziura w dolotach gumowych lub rozszczelnienie opasek

- uszkodzenie zaworu N75

- uszkodzenie czujnika cisnienia doładowania (mało prawdopodobne)

- uszkodzenie łopatek turbiny (mało prawdopodobne)

Zgodnie z tradycją poprosimy o logi dynamiczne (011,003,008).

Będziemy mieli nad czym dywagować.

Zobacz czy węze ciśnieniowe nie są ubrudzone olejem, tam gdzie ślady oleju , tam rozszczelnienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dzwoniłem do mechanika a ten powiedział że w następnym tygodniu dopiero może sie zająć moim samochodem.Zauważyłem też że na biegu jałowym (może ze dwa razy mi sie to zdażyło) jak dodam gazu i puszcze pedał to silnik wpada w drgania i zaczyna potwornie kopcic, i po chwili przestaje.Wiem że bez logów to takie wróżenie z kart.[br]Dopisany: 21 Listopad 2007, 10:08 _________________________________________________Wszystko sie wyjaśniło. przyczyna bolączki mojej furki był katalizator.Dzisiaj wziąłem i wywaliłem kata i autko chodzi jak żyletka :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...