Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN ] problem z mocą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiem że ten temat był poruszany już nie jeden raz ale mam pytanie jeżeli po zdiagnozowaniu mojej Audiczki vagiem pojawia sie błąd "brak doładowania w kolektorze ssącym" to co to oznacza.Mechanik stwierdził że turbina nie pompuje (wspomne tylko że przepływke podmienił na inną i n75 ) i cały czas ten sam błąd sie pojawia.Samochód moim zdaniem ma jakieś 70 koników nie więcej, 140 to jest max prędkość.Mechanik nie robił logów dynamicznych, zreszta jakby kto miał jakies namiary na dobrego mechanika z okolic Jasła to bym był bardzo wdzięczny.Pozdrawiam

Opublikowano

miał racja albo turbo padło albo przewód powietrzny jest gdzieś rozszczelniony i nie ma ciśnienia doładowania, sprawdz turbo i przewody dolotowe

Opublikowano

Popraw nazewnictwo tematu.

Co do problemu to podaj kod bledu, najlepiej jakbys zrobil logi.[br]Dopisany: 18 Listopad 2007, 21:39 _________________________________________________Pewnei, ze mechanik zeby zarobic to stwierdzi ze turbina szmelc. NIe daj sie zrobic.

Opublikowano
  • Autor

Dodam tylko że na początku autko jeździło jak należy wkręcało sie na obroty bez problemów ,pewnego razu jak wyprzedzałem to zauważyłem że ma taką "dziure" w mocy w okolicach 3 tys obrotów.Teraz na luzie nie za bardzo chce sie wkręcac do 4.5 tys

warnwarn.gifBrak reakcji na prośbę o poprawne nazewnictwo tematu

Opublikowano

Teraz na luzie nie za bardzo chce sie wkręcac do 4.5 tys

Nie jest dobrym pomysłem takie kręcenie bez obciażenia(na luzie).

Zrób logi dynamiczne,podaj wartość błedu jaki wywala VAG (obstawiam 00575) ;)

Poszukaj na forum,może jest ktoś z Twojej okolicy kto mógłby Ci zrobic diagnoze vagiem,bo widze że ten mechanior chcę Cie szybko "skubnać" ;)

Opublikowano
  • Autor

Przepraszam ale nie wiem co mam zmienic w nazewnictwie tematu.

no to zobacz jeszcze raz regulamin :)

[br]Dopisany: 18 Listopad 2007, 22:23 _________________________________________________Biore sie za sprawdzenie wszystkich przewodów powietrznych i czy nie ma jakiegos rozszczelnienia w układzie doładowania a potem bede szukał jakiegos mechaniora który zrobi mi porzadnie logi

Opublikowano

Wiem że ten temat był poruszany już nie jeden raz ale mam pytanie jeżeli po zdiagnozowaniu mojej Audiczki vagiem pojawia sie błąd "brak doładowania w kolektorze ssącym" to co to oznacza.Mechanik stwierdził że turbina nie pompuje (wspomne tylko że przepływke podmienił na inną i n75 ) i cały czas ten sam błąd sie pojawia.Samochód moim zdaniem ma jakieś 70 koników nie więcej, 140 to jest max prędkość.Mechanik nie robił logów dynamicznych, zreszta jakby kto miał jakies namiary na dobrego mechanika z okolic Jasła to bym był bardzo wdzięczny.Pozdrawiam

Domyślam się że kod błedu to 00575 ...

Mozliwe przyczyny:

- dziura w dolotach gumowych lub rozszczelnienie opasek

- uszkodzenie zaworu N75

- uszkodzenie czujnika cisnienia doładowania (mało prawdopodobne)

- uszkodzenie łopatek turbiny (mało prawdopodobne)

Zgodnie z tradycją poprosimy o logi dynamiczne (011,003,008).

Będziemy mieli nad czym dywagować.

Zobacz czy węze ciśnieniowe nie są ubrudzone olejem, tam gdzie ślady oleju , tam rozszczelnienie ...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

No tak, dzwoniłem do mechanika a ten powiedział że w następnym tygodniu dopiero może sie zająć moim samochodem.Zauważyłem też że na biegu jałowym (może ze dwa razy mi sie to zdażyło) jak dodam gazu i puszcze pedał to silnik wpada w drgania i zaczyna potwornie kopcic, i po chwili przestaje.Wiem że bez logów to takie wróżenie z kart.[br]Dopisany: 21 Listopad 2007, 10:08 _________________________________________________Wszystko sie wyjaśniło. przyczyna bolączki mojej furki był katalizator.Dzisiaj wziąłem i wywaliłem kata i autko chodzi jak żyletka :thumbup:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.