Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z tiptronick'iem


tony84

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem z tipem w mojej a6 2.7T. otóż problem jest taki: jadąc normalnie wszystko jest ok,dopiero problem jest przy przyspieszaniu. daje gazu, skrzynia robi kicka i jest takie jakby stukniecie. można to porównać do strzału ze sprzęgła w manualu. i dalej jedzie normalnie. co to może być?? cos ze sprzęgłem?? możliwe żeby sprzęgło w automacie ciągnęło przy przyspieszaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z tipem w mojej a6 2.7T. otóż problem jest taki: jadąc normalnie wszystko jest ok,dopiero problem jest przy przyspieszaniu. daje gazu, skrzynia robi kicka i jest takie jakby stukniecie. można to porównać do strzału ze sprzęgła w manualu. i dalej jedzie normalnie. co to może być?? cos ze sprzęgłem?? możliwe żeby sprzęgło w automacie ciągnęło przy przyspieszaniu??

A kiedy wymieniałeś olej, filtr w swoim TIPie? Jeżeli słyszysz takie odgłosy to pierwszą czynnością jaką powinieneś wykonać to zmiana oleju (upgrade softu jeżeli jest nowszy) + ponowna adaptacja skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem... Olej i filtr wymienię zaraz w poniedziałek. Panowie a czy upgrade softu albo sprawdzenie tego i jej adaptacja robi się za pomocą Vaga czy trzeba już raczej do specjalistów od ASB się wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgrade softu i adaptacja mógłbyś ten temat rozwinąć ten temat bo jest to coś ciekawego

Ja ostatnio zmienalem softcoding aktywujac "new shift strategy" 00103

I po kilku dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony skrzynia zmiekczyla większość zmian biegów i reaguje szybciej samo dobro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem... Olej i filtr wymienię zaraz w poniedziałek. Panowie a czy upgrade softu albo sprawdzenie tego i jej adaptacja robi się za pomocą Vaga czy trzeba już raczej do specjalistów od ASB się wybrać ?

adaptację zrobisz VAGiem

upgrade softu skrzyni VASem czyli ASO/Serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...