Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Elektrycznie otwierany bagażnik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

spręzynki sa takie same..

siłowniki w rs4 maja 700N a w C6 720N wiec nie wielka różnica, tymbardziej jak juz maja pare lat :wink4:

Niestety zawiasy od C6 nie pasuja i przez to zrobilem takie adapterki zeby dzialały jak uchwyty w zawiasach przystosowanych do sprężyn, w zawiasie wywiercilem otwór fi8 i to cała rzeźba.

Nie wszystkie C6 maja to w standardzie..

20120211641.jpg

20120211643.jpg

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Łukasz, czyli zakup tych części za 560zł to nie wystarcza????

A czy same zawiasy nie mogłyby zostać, a wymienić tylko siłowniki i sprężyny?

Opublikowano

Lukaszxxx, a w tych zawiasach od C6 jakby wywiercić otwór ten który zaznaczyłeś na zdjęciu to pasowały by do B6 ?

e896e0205b8a47f8.jpg

Opublikowano

coś mi się wydaje, ze są prostrze rozwiązania, zobaczcie:

to kosztuje tylko 109 dolców, ale nie mają do audi :(

poza tym chłopaki z forum forda zakładają na siłowniki dodatkowe sprężyny http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149042

stosowali sprężyny od wiatrówek http://allegro.pl/podwojna-sprezyna-do-wiatrowki-b2-b3-slavia-lider-i2093236773.html

które nawet dzaiałały w kombikach, hmm

bo wymiana zawiasów juz mi się nie widzi

Opublikowano

bajer niby fajny tylko roboty sporo i czesci i ogólnie zawracania d*py.

Opublikowano

dlatego trzeba wpaść na lepszy pomysł, ja mam nie malowane powtórnie autko i nie widzi mi się np. zmiana zawiasów.

Oczywiście nie neguję pomysłu Łukasza!!!!

Opublikowano
coś mi się wydaje, ze są prostrze rozwiązania, zobaczcie:

to kosztuje tylko 109 dolców, ale nie mają do audi :(

poza tym chłopaki z forum forda zakładają na siłowniki dodatkowe sprężyny http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149042

stosowali sprężyny od wiatrówek http://allegro.pl/podwojna-sprezyna-do-wiatrowki-b2-b3-slavia-lider-i2093236773.html

które nawet dzaiałały w kombikach, hmm

bo wymiana zawiasów juz mi się nie widzi

Podejżewam, że w przypadku sedana wymiana na mocniejsze siłowniki z dodatkowymi sprężynkami nie zdadzą egzaminu. Jedynie to pozostaje wymiana zawiasów lub ew. dorobienie takich mocowań do spręzyn jak to zrobił autor wątku.

W avancie mocniejsze siłowniki i takie sprężynki płaskie może by podniosły klape.

Opublikowano

W sedanie nie ma gdzie wcisnąć spręzyn na siłowniki - są za małe, ale może wystarczy dołożenie dodatkowej sprężyny jak u Łukasza

Panowie, a mamy w sedanach odbojniki? bo nie chce mi się teraz lecieć i sprawdzać, bo te sprężynowe też coś dają, chociaż by ruszyły klapę z miejsca

Opublikowano

ciekawy sposób z tymi odbojnikami. Wymiana zawiasów nie bardzo mi się widzi

Opublikowano

Czy takie siłowniki i spręzyny dostępne są tylko w ASO, czy są może tańsze zamienniki

Opublikowano

Zamienniki siłowników to są dostępne ale czy są coś warte :mysli: to nie wiem.

Opublikowano

na allegro i tyle - pod warunkiem, że ktoś chce się bawić w zmianę zawiasów.

Same siłowniki nie dadzą rady, coś najpierw musi ruszyć klapę

Będę kombinował z jakąś sprężyną

Opublikowano
na allegro i tyle - pod warunkiem, że ktoś chce się bawić w zmianę zawiasów.

Same siłowniki nie dadzą rady, coś najpierw musi ruszyć klapę

Będę kombinował z jakąś sprężyną

Też będę czegoś szukał, może kolega mechanik coś dopasuje, ale czekam na wiadomość jakby ktoś znalazł

Opublikowano

tu są gołe : http://allegro.pl/audi-a6-c6-4f0-zawiasy-klapy-tyl-ly9b-i2171435045.html

a ten nie wie, co sprzedaje:) http://allegro.pl/audi-a6-c6-4f0-zawiasy-maski-przedniej-3-0-tdi-i2191353288.html

i jeszcze: http://allegro.pl/zawiasy-zawias-klapy-pokrywy-audi-a6-c6-i2194840382.html

Może ktoś się skusi :)

Jak wspólnie poszukamy rozwiązań na pewno do czegoś dojdziemy !!!

bardzo mi się widzi ten mod, ale zawiasów nie zmienię !!!! :)

Opublikowano

czy te zawiasy ze sprężynami z allegro wystarczą czy trzeba jeszcze kupić mocniejsze amortyzatory

Opublikowano

czy te zawiasy ze sprężynami z allegro wystarczą czy trzeba jeszcze kupić mocniejsze amortyzatory

W tych zawiasach jeden otwór jest w innym miejscu i trzeba by było kombinować żeby to dopasować.
Opublikowano

i jak pisał Łukasz, nie wystarczą, muszą być też siłowniki

Opublikowano
i jak pisał Łukasz, nie wystarczą, muszą być też siłowniki

siłowniki też są na alledrogo? może jakieś dane żeby kupić dobre

Opublikowano

dzisiaj oglądałem to dokładnie i wydaje mi się, że można byłoby zmieścić tam sprężyny na siłowniki jak to robili w Fordach.

Jest miejsce

Tylko czy będą w stanie podnieść klapę?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.