Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pompka centralnego zamka


kowallo89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich którzy zainteresowali się moim problemem odnośnie pompki centralnego zamka.

Przy zamykaniu/otwieraniu samochodu z pilota czy z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy pozostałe nie reagują. Po zamknięciu samochodu słyszę przez chwilę jakby pompka chciała się załączyć ale nie słychać wtłaczania powietrza. Pompkę słychać tylko na początku jakby próbowała wykonać swoje zadanie ale coś jest nie tak i nie wiem czy to wina pompki czy czegoś z elektryką, będę wdzięczny za jakiekolwiek poszlaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej wszystko działało ? Może w opcjach zamka masz ustawione otwieranie tylko drzwi kierowcy ? Spróbuj otworzyć drzwi kierowcy i jeszcze raz zrobic ruch jak do otwierania zamka kluczykiem - wtedy powinny otworzyć się pozostałe drzwi - tak będzie jeżeli w opcjach jest otwieranie tylko drzwi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wszystko sprawnie działało. Myślałem że mogło tak się stać przez te mrozy co były ale samochód garażowany i to w takim pomieszczeniu że zawsze jest dużo cieplej niż na zewnątrz. A co do tych opcji to sprawdzę to później bo już późna godzina.[br]Dopisany: 09 Luty 2011, 00:21_________________________________________________Fenix_ sprawdziłem to co mówiłeś ale nic się nie dzieje tylko słychać przez chwile pompkę że się załącza i potem nic.

I o dziwo albo i nie, doszedł nowy objaw jak wcześniej mogłem zamknąć drzwi kierowcy z kluczyka tak teraz nie mogę. Z pilota drzwi kierowcy zamykają się i otwierają a z kluczyka tylko otwierają. Domyślacie się koledzy co może być dokładnie tego przyczyną czy pompka czy elektronika czy coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam ten sam objaw co kolega pisze wyżej,tylko bez pilota sam kluczyk

Też pompka pracuje przez kilka sekund ale brak reakcji centralnego zamka i potem nic

Może ktoś wcześniej miał podobny problem

Podjechałem z tym do elektryka i powiedział mi że wcześniej w tej pompce było już coś grzebane że jest to wina pompki

Ale nie jestem pewny co do jego opinii

Jeśli to wina pompki to czeka mnie wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostań się do pompki i zdejmij wężyki. Potem próbuj zamykać i otwierać samochód z pilota zatykając po kolei te króćce na których sa wężyki. Jesli dmucha to znaczy że pompka ok i trzeba szukać zatkanego wężyka albo nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód tydzień temu kupiłem z tym problemem

Jak zauważyłem dwa wężyki od pompki były już odpięte ale nie wiem dlaczego

Nie mam centralnego otwieranego z pilota tylko z kluczyka

Jak otwieram drzwi od kierowcy słychać jak pompka buczy i po kilku sekundach nic - cisza

Pompka buczy ale ani nie zamyka drzwi ani nie otwiera

Tylko otwieram drzwi tak jak bym nie miał centralnego zamka,nadmieniam jednak że szyby od kierowcy i pasażera przód otwierają się z kluczyka

tylko na przód mam elektrycznie otwierane , natomiast tył mechanicznie

Proszę o fachową radę czy to pompka czy coś poważniejszego

Ręcznie też mogę otworzyć klapkę paliwa i kluczykiem też otwieram drzwi od bagażnika i też słychać pompkę jak pracuje i po kilku sekundach cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód tydzień temu kupiłem z tym problemem

Jak zauważyłem dwa wężyki od pompki były już odpięte ale nie wiem dlaczego

Nie mam centralnego otwieranego z pilota tylko z kluczyka

Jak otwieram drzwi od kierowcy słychać jak pompka buczy i po kilku sekundach nic - cisza

Pompka buczy ale ani nie zamyka drzwi ani nie otwiera

Tylko otwieram drzwi tak jak bym nie miał centralnego zamka,nadmieniam jednak że szyby od kierowcy i pasażera przód otwierają się z kluczyka

tylko na przód mam elektrycznie otwierane , natomiast tył mechanicznie

Proszę o fachową radę czy to pompka czy coś poważniejszego

Ręcznie też mogę otworzyć klapkę paliwa i kluczykiem też otwieram drzwi od bagażnika i też słychać pompkę jak pracuje i po kilku sekundach cisza.

Jak masz wężyki odpiete to jak chcesz mieć centralny? Jesli ktoś odpiął to pewnie padnięta. Ale podłacz weże i zobaczysz efekt. Pompka pracuje ale co z tego jak jesli pompuje to w powietrze? Albo ktos sie wkurzył i odpiał bo nie wiedział co jest nie tak a węzyki sa gdzies przytkane lub peknięte.

Szyby sie zamykają i otwierają bo moduł komfortu działa a mechanizm jest w drzwiach i on dostaje sygnał z central zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem i to samo bez efektu czyli pompka

a przytykałes palcen te miejsca gdzie sie podłacza węzyki? Jesli jest sprawna to poczujesz dmuchanie. Jesli nie dmucha to zapraszam na alledrogo po pompke :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki idę sprawdzić tak jak mówiłeś i dam odpowiedz [br]Dopisany: 05 Maj 2011, 14:08_________________________________________________Tak jak mówiłeś pompka nie pompuje powietrza

Została mi wymiana jej

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Idzie kupić juz za jakies 130zł widziałem tylko lepiej czasami dołożyć pare groszy i nie kupic bubla. Daj ogłoszenie do działu kupie. Może ktoś z forumowiczów będzie miał pewna sztuke do sprzedania. Możesz też napisac do kolegi Krycha, ma sporo częsci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...