Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Rozładowany akumulator


Voucher

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, gdzie można znaleźć jakąś osłonę na klemy do aku.? Czy brak tej osłony może mieć wpływ na rozładowywanie się akumulatora?

dsc01259m.jpg

Ogólnie ostatnio mam taką przypadłość z akumulatorem iż rozładowuje mi się lecz nie wiem z jakiego powodu. Ostatnio miałem tak w Nowy Rok, podchodzę do samochodu, a tu nic, zero reakcji - aku rozładowany. Podładowałem go na prostowniku i do dzisiaj był spokój. Jeszcze wczoraj pamiętam, że CZ działał, bo zabierałem coś z samochodu. A dziś wieczorem podchodzę i znów - zero reakcji. Sprawdzam aku miernikiem a tam 3.98V :blink:. I nie wiem co jest grane, może coś z alarmem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak oslon na klemach aku na trylion procent nie jest powodem :decayed:

smigaj do elektromechaniora i niech szuka co ci tak prad wpierdziela, a moze po prostu aku juz szlam, malo elektrolitu itd, wrzuc jakis inny na podmianke i zobacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób sprawdzić w jakim stanie jest akumulator i czy nie jest konieczna jego wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, proszę o przerzucenie do odpowiedniego działu...[br]Dopisany: 18 Luty 2011, 22:39_________________________________________________No i tak. Włożyłem akumulator po naładowaniu z powrotem do samochodu w sobotę rano. Sprawdziłem go multimetrem zaraz po naładowaniu, miał ok 12,4V. W ciągu dnia trochę jeździłem, a przed wieczorem odstawiłem samochód na parking. W niedziele rano po raz kolejny sprawdziłem aku multimetrem, a tu 12,3V. Można by rzec, że wszystko ok... I jak to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często przyczyną jest alarm w samochodzie lub lampka oświetlenia w bagażniku (czujnik działa i wyłącza ją a raz nie) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak akumulator do wymiany. Jaki polecacie w cenie tak do max 300zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...