Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Gdzie szukać usterki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich !

Mam pewien problem odnośnie drzwi kierowcy gdy je otwieram to na fisie pokazuje mi się otwieram drzwi pasażera. Z innymi drzwiami jest normalnie czyli tak jak powinno być . Po podpieciu vaga i zvagowaniu modułu komfortu wywaliło mi takie błedy:

1370 Alarm od czujek ultradźwiękowych

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

1561 Lewe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

nie autoryzowane

po skasowaniu błędów i ponownym vagowaniu wywaliło to :

1366 Otwarty przy wypadku

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

nie autoryzowane

po ponownym skasowaniu błędów i ponownym vagowaniu wywaliło to:

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

nie autoryzowane -to odczyt na Polski Vag 4.9

01331 - Door Control Module: Driver Side(J386)

80-00 - Single-Wire Operation -to odczyt na Vag Com 409.1

i tego już nie mogę wykasować ;( :confused4:

Wiem że to nie dział do analizy błędów z Vaga , ale myślę że wina leży chyba po stronie elektryki więc żuciłem to tutaj .Proszę o jaką kolwiek pomoc w tej sprawie , będe bardzo wdzięczny.

A i jeszcze jedno nie świeci mi się żaróweczka ostrzegawcza w panelu tylnych prawych drzwi , wymieniłem na nową i nic . Był bym wdzięczny za jakąś wskazówke jak rozwiązac ten problem . Dzieki

Ps. Po ponownym podłaczeniu waga znowu wywaliło te błedy:

1370 Alarm od czujek ultradźwiękowych

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

1561 Lewe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

nie autoryzowane

O co chodzi z tymi drzwiami ????[br]Dopisany: 26 Luty 2011, 21:16_________________________________________________Kurcze czy nikt tego nie ogarnie !!!!!! :confused4:

Opublikowano

Sprawdz pierwsze laczenie drzwi i slupka przedniego ( taka guma ) pewnie jakis kabelek sie przelamal :confused4: jest na forum opis jak to sprawdzic :) A jak nie to rozkrec tapicerke i sprawdz przewody od Modulu drzwi

Opublikowano

..masz w aucie fabryczny alarm???? poznasz to po przełącznikach w tapicerce dzrzwi kierowcy , jesli sa masz alarma jesli nie to nie i dlatego masz bląd o braku osprzętu alarmowego

co do otwierania drzwi i zle pokazującego fisu , to kodowanie modulu pewnie musisz zmienić , niewiem czy masz anglika czy europa

cale kodowanie to dodawanie lub odejmowanie poszczególnych wartości

Wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować dane funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

+1 – aktywacja alarmu (wersja dla UK i Irlandii)

+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

+8 – aktywacja alarmu

+16 – blokada zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (zamek odblokuje się automatycznie po zwolnieniu poniżej 5km/h)

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie

+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).

+8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)

+16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych

wiecej jeszcze odnośnie tego poczytaj tu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129290.330

Opublikowano
  • Autor

..masz w aucie fabryczny alarm???? poznasz to po przełącznikach w tapicerce dzrzwi kierowcy , jesli sa masz alarma jesli nie to nie i dlatego masz bląd o braku osprzętu alarmowego

co do otwierania drzwi i zle pokazującego fisu , to kodowanie modulu pewnie musisz zmienić , niewiem czy masz anglika czy europa

cale kodowanie to dodawanie lub odejmowanie poszczególnych wartości

Cześć !! No wkońcu jakiś oddzew :notworthy:

Mam przyciski w bocznych drzwiach kierowcy i te od zamykania od środka i te w schowku bo ot e chyba chodzi. Wersje mam Angielską (2002 Sedan), czyli z tym kodowaniem mam dodać te wszystkie pozycje prócz :

+8 – aktywacja alarmu

+128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie

+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)

+8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)

+16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych

Kurcze nie jestem pewny z tym "+8" czy też go nie dodać bo w końcu to tez aktywacja alarmu ?

Opublikowano
  • Autor

...podaj swoje kodowanie to lukniemy co tam masz :rolleyes:

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/storyline/alarmfab.JPG czyli coś takiego mówisz posiadasz :mysli:

Tak mam właśnie takie przyciski a co do numeru kodowania to mam 07807 końcówka z numeru modułu to AJ[br]Dopisany: 27 Luty 2011, 13:55_________________________________________________wszedłem odrazu żeby zobaczyć błędy znowu mi to wywaliło:

1370 Alarm od czujek ultradźwiękowych

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

1561 Lewe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

nie autoryzowane

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.