Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] AirBag świeci po zamontowaniu tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Kupiłem od kolegi z forum moduł kierownicy i manetkę tempomatu do mojego autka.

Postępowałem zgodnie z instrukcjami kolegów miro_x i pre_pl. Na końcu musiałem jeszcze tylko uaktywnić tempomat:

[select]
[01 - Engine]
[Login - 11]
Enter 11463 to activate cruise control
[Do It!]

Tempomat działa, ale niestety kontrolka AIRBAG nie zgasła. W VAGu pojawia się komunikat (sorry że napisałem "z pamięci"):

Airbag Igniter: Driver Side

Lower Limit Exceeded

po skasowaniu błędu nadal jest to samo.

AirBag jest na pewno dobry, gdyż wszystko było OK przed operacją.

Sprawdziłem kabelek łączący AirBag ze ślizgiem i jest OK. Co jeszcze może być przyczyną? Czy moduł kieronicy może mieś na to jakiś wpływ?

Kierownica 4-ramienna bez multifunkcji.

Bardzo będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,

Paweł.

Opublikowano

kolego a tasma kierownicy tj airbaga jest cała nie przerwała sie przypadkiem

Opublikowano

kolego a tasma kierownicy tj airbaga jest cała nie przerwała sie przypadkiem

myślę, że jest już do wymiany... i wszystko będzie ok z poduchą...

Opublikowano
  • Autor

Idę właśnie ją wyciągnąć i pomierzyć. Zobaczymy.

[EDIT]

No więc wyjąłem tą taśmę (ślizg, zwijak czy jak to się nazywa) i sprawdziłem miernikiem.

Jest to taśma bez multifunkcji, więc tylko z 6-ma pinami.

Wszystkie piny mają przejście więc taśma sama w sobie jest OK. Jest tylko jedna dziwna sprawa.

Piny wyglądają następująco:

Pin 1 i 2 połączone są z małą wtyczką, która wchodzi do modułu kierownicy.

Piny 3,4,5 i 6 podłączone są do kabelka z żółtą wtyczką, z tym jednak, że kabelki idą tylko to pinów 3 i 4.

Teraz dziwna sytuacja - piny są zwarte parami (3+4) i (5+6). Czy tak powinno być? Wydaje się to bardzo dziwne.

Czy ktoś ma możliwość to sprawdzić?

[EDIT 2]

No więc sprawdziłem dokładnie i te dwa piny mają być zwarte - do żółtej wtyczki oba kable dochodzą z napięciem (ok 3V), oba są sygnałem dla poduszki. Masą jest masa z klaksonu. Wygląda to jakby te przewody miałby by być dla siebie redundantne (w razie uszkodzenia jednego z nich drugi odpali poduchę, dość mądre posunięcie).

Powyciągałem wszystkie kable, poczyściłem, złożyłem i po sprawdzeniu VAGiem pokazały się już dwa błędy (Lower limit exceeded i Upper limit exceeded). Skasowałem je i lampka na desce zgasła. Błędy już się nie pojawiają. Wszystko chyba jest w porządku.

Opublikowano

fajnie, że udało się uratować taśmę.... :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.