Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Zgrzyt przy ruszaniu i w trakcie jazdy


fatym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam problem i postaram sie go jak najlepiej opisać. Pewnego razu podczas jazdy myślałem że złapałem gume w przednim lewym kole. Sprawdziłem ale to nie był guma. Chciałem więc cofnąć auto ale usłyszałem zgrzyzt jakby zębatki, a samochodem nie dało się jechać ani do przodu ani do tyłu. Na luzie przepchnąłem samochód na parking.Po dokładnym sprawdzeniu okazało się że urwał sie sforzeń od wahacza dolnego (banana). I wogole koło sie przesunęło do przodu. Kupiłem wahacz i wymieniłem. Teraz jest jednak następny problem: podczas ruszania słychać zgrzyt i czuć szarpnięcie. Podczas jazdy słychać że się coś tłucze w przedniej lewej części samochodu. Kolega obejrzał to i powiedział że to przegub wewnętrzny. Mam pytanie jak najłatwiej wymienić przegub wewnętrzny, czy musze wyjmować całą półośkę? Jak sprawdzić czy przegub zewnętrzny jest ok?Proszę o porady krok po kroku gdyż jestem laikiem w tych sprawach a mieszkam w londynie i nie ma mi kto za bardzo pomóc:) Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja bym prędzej obstawiał przegub zewnętrzny od strony koła, przeważnie gdy jest zużyty słychać jak strzela przy ruszaniu na skręconych kołach pzdr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...