Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Spada temperatura...


JAREK10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam B5 1.6 z 97r. z LPG. Silnik zawsze chodził jak zegarek i chodzi nadal. Niestety pojaiwł się problem. Przy prędkości powyżej 120 km/h (V bieg) zaczyna spadać temperatura i spada coraz bardziej wraz ze wzrostem prędkości. Bardziej tu chodzi raczej o obroty bo na IV biegu przy podobnych obrotach sprawa ma się podobnie. Temperatura otoczenia nie ma tu raczej nić do rzeczy, bo działo się to zarówno przy -15st. na dworze jak i przy +15st. Zawsze natomiast przy jeździe na przyzwoitych obrotach wskazówka temp. stoi na 90st. jak namalowana a do tej wartości rozgrzewa się auto po rozruchu w normalnym jak zawsze czasie.

Dodam jedynie, że kiedyś wymieniałem już termostat, ale wtedy wiecznie się nie dogrzewał i nie chciał przeskoczyć 75st. Po założeniu nowgo wszystko wróciło do normy, aż tu po roku następna zagadka i inne objawy. Przyznam się, że termostat, który mam teraz to niestety nie Wheeler :gwizdanie: Nie wiem, więc czy to termostat czy coś innego. Byli nawet tacy, którzy twierdzili, że to może być padnięta pompa wody...

Proszę więc o pomoc.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kupiłeś ten termostat, tzn jakie firmy???

U Ciebie to 99% będzie wina termostatu, też tak kiedyś miałem ale przy robieniu rozrządu wymieniłem termostat, kupiłem w ASO ok 70zł, także pamiętaj kupuj oryginalny termostat bo zamiennik możesz kupić za 20zł taniej a to nie pieniądz i lepiej mieć spokój.

Ja od tej pory nie mam żadnych problemów z nietrzymającą temperaturą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa też mi "podpadała", podoba mi się wersja z terostatem. Nie wiem jaki mam teraz termostat. Wiem, że zakłada się Wheelera i już, ale nie miałem czasu na zamawianie i wziąłem pierwszy z brzegu za jakieś 40zł, więc chyba to przemawia za termostatem... :embarrassed: Ciekawe jednak, że tym razem objawy są inne inne niż ostatnio, kiedy padł mi termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem i wymiana termostatu pomogła. Kupiłem też zamiennik za chyba 45 zł i nie jestem zbytnio zadowolony. Troszkę za wolno mi się nagrzewa. Także znowu potwierdza się że ori to ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...