Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] Wypisanie z dowodu wspólwłasciciela...jak to zrobic prosze o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

witam.Niedługo w czerwcu bede opłacał auto.A rok temu jak kupiłem auto wziąłem go na ojca a siebie jako wspołwałsciciela.Jako ze nie mam jeszcze 25 lat doliczaja mi 50 procent za wiek.W tamtym roku zapłaciłem około 900 zł za ubezpiecznie.Firma to HDI.Chce sie wypisać z tego wspołwłascicielstwa zeby auto było tylko na ojca abym mogł płacic mniejsza kase.Mam jeszcze opla ale jego zostawie sobie zeby jakies zniżki mi leciały.A audica to kasa jak wiecie:)Jak mam to zrobic zeby sie wypisac?Czy którys z kolegów mogłby mi to wytłumaczyć w prosty sposób co i jak trzeba zrobic? z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz "pozbyć" się ojca poprzez akt darowizny. Spisujesz z ojcem taką umowę, że zrzekasz się swojej części samochodu marki, model, rok, etc. Jako, że jesteście spokrewnieni dość znacznie, chyba nie płaci się żadnego podatku od tego (bynajmniej ja w 2006r. nie płaciłem). Następnie idziesz do wydziału komunikacji w Urzędzie Miasta, wypełniasz wniosek, że dane w dowodzie się zmieniły. Tablice wraz z numerem Ci zostają, wymianie podlega tylko dowód osobisty (coś około 70zł). Kiedy już będziesz miał nowy dowód rej. tylko na ojca (u mnie wydają na miejscu), to idziesz do ubezpieczyciela i szyderczo śmiejesz im się w twarz, a oni dają Ci tańszą polisę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...