Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opłacony samochód i ubezpieczony czy można jeździć ??


krg1

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam samochód sprowadzony z Francji. Auto ma francuskie rejestracje jest zapłacona akcyza, urząd skarbowy, zrobiony przegląd, tłumaczenie dowodu rej. i ważne OC. Czy można takim autem jeździć normalnie po drogach bo słyszałem różne opinie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy jesli chcesz je kupic i wrocic nim do domu to mozna jakos tam jechac, ale lepiej za duzo nie jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od policjanta, jeden nic ci za to nie zrobi a drugi będzie ch*j i będzie ci patrzał coś przykombinować.

Ogólnie najważniejsze jest OC i przegląd oraz musisz mieć umowę ze sobą, a tablice nie mogą być oczywiście kartonem ani nic takiego. Kiedyś nawet w tvn turbo złapali babkę ale tylko dlatego, że miała kartonową tablicę. Dostała tylko mandat za niepoprawne tablice i na tym się skończyło. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam samochód sprowadzony z Francji. Auto ma francuskie rejestracje jest zapłacona akcyza, urząd skarbowy, zrobiony przegląd, tłumaczenie dowodu rej. i ważne OC. Czy można takim autem jeździć normalnie po drogach bo słyszałem różne opinie ??

Jeśli jest to nasze polskie 30-dniowe ubezpieczenie, na którym widnieją aktualne numery rejestracyjne (czyli te francuskie) - to możesz.

Miałem dokładnie tę samą sytuację i przegląd nie jest istotny - najważniejsza jest ta polisa (ja miałem w Warcie, ale chyba wszystkie TU oferują takie 30-dniowe). Jeździłem moją A4 na niemieckich tablicach chyba ze dwa tygodnie, zanim załatwiłem wszystkie papiery i zarejestrowałem.

Oczywiście rzecz NAJWAŻNIEJSZA - polisę OC na zarejestrowane już w Polsce auto musisz wykupić w TYM SAMYM DNIU, w którym je zarejestrujesz. Jeśli będzie choć jeden dzień różnicy grozi Ci kara za jazdę bez ważnego ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice mam normalne metalowe francuskie, a moze ktos sie orietuje jak sie na takie cos zaptruja w niemczech, jakbym takim autem tam pojechal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice mam normalne metalowe francuskie, a moze ktos sie orietuje jak sie na takie cos zaptruja w niemczech, jakbym takim autem tam pojechal?

A to już chyba musisz zajrzeć do tej polisy OC, co masz lub skontaktować się z TU, w którym ją wykupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz tak jeździć, dowód rejestracyjny(FR) masz zapewne przekreślony,a wiec nie ważny i policjant jesli będzie chciał to wlepi Ci mandat w najlepszym wypadku,w najgorszym laweta. To samo się tyczy aut na niemieckich,holenderskich czy innych tablicach,mimo że masz przegląd,OC kupione w PL to tablice zjazdowe mają okreslony termin wazności i po tym terminie jeździć na nich nie można,a to że ktos miał fart i przejeździł o niczym nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałeś kontrolę drogową na obcych tablicach, że wiesz jaki jest najlepszy i najgorszy przypadek? czy piszesz tylko to co gdzieś wyczytałeś lub ktoś ci powiedział?

nas też złapali kiedyś w kaliszu na holenderskich tablicach i nic się nie czepiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałeś kontrolę drogową na obcych tablicach, że wiesz jaki jest najlepszy i najgorszy przypadek? czy piszesz tylko to co gdzieś wyczytałeś lub ktoś ci powiedział?

nas też złapali kiedyś w kaliszu na holenderskich tablicach i nic się nie czepiali.

a żebyś wiedział że miałem,wszystko zalezy na jakiego policjanta trafisz. No i co z tego że miałeś holenderskie szyldy,napisz jakie miałeś ubezpieczenie i przegląd :naughty: Najprościej podejdź do byle policjanta,najlepiej z drogówki i zapytaj czy można jeździc na nieważnych tablicach celnych a nie będziesz tu cwaniakował :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem pytałem i sam policjant mi powiedział, że można te 30 dni raczej spokojnie jeździć, ale jak trafisz na ch*ja to i tak cię udupi. Ubezpieczenie polskie, a przegląd nie pamiętam.

a to, że zależne od policjanta to napisałem już w 1 moim poście.

i proszę cię, nie mów, że ktoś się cwaniakuje puki nie będziesz tego pewien :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam policjant powiedział krótko,dowód rejestracyjny i tablice nie ważne,auto w Pl nie zarejestrowane a to że masz jakies tam OC na te nie ważne tablice nie jest istotne,do momentu zarejestrowania jeździć tak nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego każdy robi co chce, bo każdy ci powie co innego. a jeszcze inaczej cię potraktują. cała polska... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego każdy robi co chce, bo każdy ci powie co innego

mój przypadek nie jest jedynym,u nas policja tylko czyha na tablice celne bo wiedzą ze z tego mają od razu kasiorę. A jest tak jak piszesz,każdy robi to co chce,mało jest takich którzy jeżdżą bez OC ? Ale nie o tym jest ten wątek,autor zrobi jak uważa,ale ja jestem przekonany ze dowód FR ma przekreslony czyli nie ważny i mimo posiadania ubezpieczenia i przeglądu jeździć tak nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dowód przekreślony, dzieki za odpowiedzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...