Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ASB] Kontrolka ABS i kontrolii tracji świecą - błąd 16955


sikor333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam Audi A4 B7 1.9TDI '04r. Mam z nim taki problem, że podczas jazdy zapala mi się kontrolka ABSu razem z kontrolką kontroli trakcji. Czujnik pod pedałem stopu wymieniłem, ale nic nie pomogło. Na vag com'ie pokazuje mi się błąd 16955. Kiedy kontrolki nie świecą ABS działa, ale jeżeli kontrolki się zapalą to ABS nie działa, słychać w kabinie takie jakby chrobotanie. Również wymieniłem 3 przepalone żarówki stopu, ale nic nie pomogło. Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem, albo domyśla się co może być? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze raz sprawdził ten wyłącznik stopu i/lub wtyczkę. Miałem kiedyś z tym problem. Można go też źle zamontować. Przed przekręceniem go w gnieździe trzeba wysunąć na odpowiednią długość ten cypelek i potem dopiero przekręcić. Tak nawiasem, kupiłem zamiennik do Skody Octavii.

W dziale diagnostyki znalazłem taki błąd 16955/P0571/001393 i do niego rozpiskę: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16955/P0571/001393. Pisze tam też coś o złych żarówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem google w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem i właśnie była mowa o żarówkach. Żarówki wymieniłem, dokładnie dwie, ale to niestety nie pomogło. Będę patrzał ten czujnik i kostkę jeszcze, a jak nie on to czujniki w kołach i kable do nich. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze raz sprawdził ten wyłącznik stopu i/lub wtyczkę. Miałem kiedyś z tym problem. Można go też źle zamontować. Przed przekręceniem go w gnieździe trzeba wysunąć na odpowiednią długość ten cypelek i potem dopiero przekręcić. Tak nawiasem, kupiłem zamiennik do Skody Octavii.

W dziale diagnostyki znalazłem taki błąd 16955/P0571/001393 i do niego rozpiskę: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16955/P0571/001393. Pisze tam też coś o złych żarówkach.

Dziękuję za cenną informację, u mnie też był problem właśnie z tym czujnikiem stopu (poprawnie: włącznik świateł stop) pod pedałem.

Objawy:

- pojawiały się wyżej wymienione kontrolki i do tego kontrolka świec żarowych,

- włączał się tryb awaryjny, auto traciło na mocy (zapewne to jest takie zabezpieczenie).

Co zrobiłem:

- wyciągnąłem ten czujnik, obadałem go i wyszło, że słabo łączyły blaszki to je podciągnąłem i teraz już wszystko jest sprawne, nie wiem na ile ten zabieg podziała, więc na zaś zakupię nowy czujnik (szukam, ale wszędzie używane).

- przy okazji sprawdzałem też czujnik pod sprzęgłem w razie co.

Problem rozwiązany, forum najlepszym mechanikiem.

Pozdrawiam

Edytowane przez majkool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...