Jump to content

[B5 AJM] Podszybie pytanko

pawullonn
 Share

Recommended Posts

Witam dziś oglądałem podszybie w moim audi i zauważyłem że nie przylega całą długością do szyby tzn ma przerwy w kontakcie z szybą :P czy to groźna i szkodliwa sprawa tzn będzie mi woda gdzieś przeciekać czy nie?? Chodzi mi konkretnie o ten element :)

1526697191.jpg

skoro nie przylega to masz nie przekręcone, albo uszkodzeń te mocowania na krzyżaka, czy szkodliwe. na pewno da sie jeździć bo to i tak nie jest super szczelne, a jak ci trochę więcej wody leci to nic wielkiego, chyba ze na filtr kabinowy.

Jak wyzęj to i tak szczelne nie jest, głównie po to że jak ci wycieraczka zgarnia wiekszoą ilość wody albo jak masz mocny deszcz to część spływa po tym a i tak dostaje się pod spód część.

Jakby miało to być idealnie szczelne to by szczelke zastosowali jakąś czy coś.

Odświeże trochę kotleta bo mam podobny problem - wymieniłem wszystkie spinki podszybia (te plastikowe na srubokręt krzyżakowy), w rezultacie guma podszybia ladnie przylega do szyby - wszędzie z wyjątkiem ostatniej spinki przy filtrze kabinowym. Pomimo poprawnego skręcenia spinki podszybie jest tu wyraźnie luźne i można je na jakiś centymetr odsunąć od szyby - jest tam coś co się mogło połamać a co powoduje że spinka ma luz czy tak jak u kolegi wyżej, "ten typ tak ma"?