Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pen Drive na hasło


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

witam :a4fan:

może który wie jak Pen Drive można zabezpieczyć hasłem ? chodzi mi o jakiś prosty program i niewielki którego bedzie mozna odpalać na każdym PC

zakupiłem Pen Drive'a Kingston Data Travel 100 2gb i niestety nic nie dostałem .. inne modele dostają program np. SecureTraveler lecz nie wiem zkad go zassac ;/

pewnie ktoś już się zetknął z tym problemem (mam nadzieje)

pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnij sobie:

http://www.kingston.com/support/USBFLASHDRIVES/downloads/default.asp?s=kusb4a[br]Dopisany: 29 Grudzień 2007, 08:25 _________________________________________________lub to:

http://www.kingston.com/support/USBFLASHDRIVES/downloads/default.asp?s=dt2mst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcm00 właśnie dlatego pytałem o linka bo niby tamte są dedykowane do innych modeli...

maciekg Dzięki już ściągam ale powiedz Mi czy ten programik musze zainstalowac na każdym z PC ? czy na pen drive tylko ? i ile on miejsca zajmuje na pen drive ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że nic nieda sie zrobic... bo Twój Pen niema systemu operacyjnego( U3 ) na którym mógl bys postawić porogram do ochrony.

Jak chcesz Pendriva to kup sobie z U3 polecam Sandisk Cruiser U3.

060622-sandisk-cruiser.jpg

Super sprzęcik, można założyc hasło i instalowac na nim programy (np. swoje gg, przyhcodzisz do kogos podłaczasz pendriva i odpalasz centralnie z pendriva gg i ineprzejmujesz sie że ktos pozna Twoje hasło...)

i Cena tez niewygórowana.. za 2Gb musisz dać około 140zł...

Ja mam Pena Kingston DataTravel 1 z U3 i lipa :| oprogramowanie U3 nie działa na słowiańskich systemach operacyjnych wyłączajać Windowsa 2000 sp4...

Ale na Snadisku działa wszystko i sam mam zamiar zmienic...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PQI i tez mozna haslowac. I wszystko mialem na pendrivie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie chłopaki .. mi nie potrzebny jest taki wypasiony pen drive :P dałem za niego 36,20 zł :) 2 gb 5 lat gwarancji a ma zapis 12 mb/s i odczyt 6 mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim Kingstonie załozyłem sobie Sejf (folder) za pomacą programu free tzn. instalujesz sobie programik na kompie, konfigurujesz sobie sejf gdzie chcesz i gotowe. Dostęp do folderu sejfu jest za pomacą hasła a dane w nim są zaszyfrowane, po podaniu hasła system widzi dany sejf jako dysk, po poperacjach zamykasz sejf klikając ikonę która otwierałes, a co najważniejsze sejf ten działa na innych kompach z windą bez żadnych dodatkowych instalacji

tu masz opis i link

Wersja sejf_20061211_4.0.0.1-3

Ten podręcznik przeznaczony jest dla użytkowników programu TopSecret NxG 4. Treść podręcznika może ulec zmianie. Aktualną wersję możesz pobrać ze strony www.gdata.pl/pl/download.

Program TopSecret NxG 4 dedykowany jest zarówno dla użytkowników domowych jaki małych oraz średnich przedsiębiorstw. Służy do zabezpieczania poufnych danych przy użyciu silnych algorytmów szyfrujących. Umożliwia także przenoszenie wirtualnych sejfów na wymiennych nośnikach cyfrowych, takich jak płyty CD/DVD, czy też nośnikach pamięci Flash.

Dostęp do zapisanych danych jest chroniony hasłem. Dostęp do panelu zarządzającego zaszyfrowanymi sejfami może być zabezpieczony hasłem, certyfikatem cyfrowym lub odciskiem palca kontrolowanym poprzez czytnik biometryczny. Wbudowane jest także dodatkowe zabezpieczenie przed aplikacjami wykradającymi hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientuje sie ktoś czy jets jakas nowsza wersja U3 dla KINGSTON DataTravel 1 U3 ??? która by chodziła pod słowiańskimi wersjami windowsów ??? bo ta co ja mam to tylko na Wind 2000 bedzie działac... a mi pasuje żeby uruchomic to ustrojstwo na Xp / Vista...

jakby ktoś miał jakieś informacje to chetnie bym skorzystał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...