Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pukanie z tyłu kabiny


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni puka mi coś na większych nierównościach w aucie (głuche pukanie ale ciężko sprecyzować dźwięk). Jak sie wsłuchiwałem to wydaje mi się że to gdzieś w okolicach lewego tylnego słupka. Jeśli się nie mylę to pod plastikiem jest wzmacniacz anteny i może sie poluzował. Próbowałem zdjąć ten plastik ale go tylko uszkodziłem i dałem sobie spokój. Zastanawiam się czy nie stuka jakiś element szyberdachu pod podsufitką. Sprawdzałem czy głośniki mi się nie tłuką o blachę półki albo czy sama półka sie nie tłucze i wszystko wydaje sie ok. Pytam sie co zrobić bo zaczyna mnie to do szewskiej pasji doprowadza. A może to belka sie gdzieś tłucze i sie niesie do góry do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dzieloną tylną kanapę to często na tych ryglach górnych od oparcia puka przesmaruj i zobacz czy to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysprzątaj bagażnik siadaj do środka a ktoś niech jedzie i nasłuc**j, może to coś luzem przewala się po aucie, a jak nie to mogą być sprężyny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rocznik 95 więc tam kanapa była na stałe zamontowana

Rocznik niema znaczenia co do kanapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja słyszałem ze w tych rocznikach nie było dzielonej kanapy ale ok :wink4: mniejsza o to :tongue4: myśle czy nie zdemontować kanapy i półki i obadać jak będzie sie zachowywać tyle że półki całkowicie z auta nie wyjmę bo przez półke przechodzą pasy bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rade wyciągnac odkręcasz pasy pod kanapa i przetykasz przez półkę i półka wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy jakis element szyberdachu nie stuka ale nie wiem czy na końcu prowadnic jest co stukac. Nie no musze kogos tam z dobrym słuchem posadzić z tyłu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie tyle ze po obu stronach, u mnie z lewej byla wina zle osadzona sprezyna, a z prawej niestety jest wszystko ok a stuka dalej, sprawdzalem mocowanie kanapy i wyciaglem WSZYSTKO z bagaznika lacznie z wykładzinami :D i dalej wali :/ siedzac w bagazniku ewidentnie cos z zawiasu (belka OK!) wiec wydaje mi sie ze to amor poprostu juz daj sobie spokoj, albo jego mocowanie (wedlug mechanika ok ale wedlug mnie nie ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: dziwna sprawa chyba bede musiał wjechać na kanał i podwozie obadać jeśli nic nie da lekkie wybebeszenie środka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam kłopot. Tłucze mi coś definitywnie wewnątrz z okolicy prawy tył. Wywaliłem głośniki, wywaliłem bagażnik, nic dalej tłucze.

Myślałem, że może to pasy, ale nie bo trzymają tak jak powinny. Nie mam już pomysłu...

Tłuczenie jest gdy auto wpada w nazwijmy to rezonans. czyli np. jedziemy szybko po kocich łbach lub drodze bardziej wyboistej. Jest to taka seria uderzeń i koniec. Stawiałem na te plastikowe prowadnice pasów z tyłu przy zagłówkach ale jak bym ich nie ustawił to i tak tłucze . Żeby było zabawniej to jak usiadłem z tyłu to słyszałem ze tłucze z prawego przodu :polew:sam już nie wiem. Może pozostaje mi przykręcić śrubami mocniej polkę bo może ona w rezonans wpada... Doradźcie coś bo oszaleję.... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...