Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podłączenie pompy zamka centralnego


Specter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z centralnym zamkiem. Działa mi on z pilota tylko wtedy gdy siedzę w środku i mam kluczyk z pilotem w stacyjce. Przy przekręcaniu kluczyka w zamku nie działa wogóle. Sprawdziłem pompę centralnego i była częściowo zalana wodą. Podłączenie kabli wyglądało dobrze, ale odpięła mi się rurka i jest nałożona tylko na pompę. Nie mam pojęcia, gdzie podłączyć drugi koniec.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - opisz to jaśniej "Podłączenie kabli wyglądało dobrze, ale odpięła mi się rurka i jest nałożona tylko na pompę. Nie mam pojęcia, gdzie podłączyć drugi koniec. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że kable elektryczne są podpięte do pompy prawidłowo, ale rurka (wygląda jak zwykła rurka od węża ogrodowego) o długości 30-40cm jest podpięta z jednej strony do pompy, natomiast druga strona nie jest podpięta nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie pompki które miały dwa wyjście , w tym jedno dawało ciśnienie lub podciśnienie , a druga rurka była taka jakby zbrojona sznurkiem , ciut grubsza - nie wiem jakie spełnia zadanie. Na 100 % musisz mieć podpięta tą cieńszą rureczkę dającą ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że ja widzę tylko tę rurkę o grubości węża ogrodowego, a nie wiem, gdzie może być ta cieńsza. Wogóle nie wiem, czy dobrze rozumiem. Ta grubsza rurka zasysa powietrze do pompy, a cieńsza wprowadza je z pompy do układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zasilanie pompki jest tylko po zapłonie.Sprawdź czy bez zapłonu masz prąd na czrnej kostce - kabelek czerwono niebieski. Zobacz też cz na brązowym jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz znał nr pompki to pisz na PW - może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze sie wcinam w temat, ale czy wiecie moze gdzie sie znajduje pompka centralnego zamka w b6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, krupski. Centralny już właściwie działa tylko tak jakoś leniwie. Czasami się buntuje i nie chce wogóle działać. Może warto wymienić na wszelki wypadek. Jak w końcu przestanie padać, to poszukam nr pompki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...