Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Przeplywka a LPG


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Ostatnio jak czyscilem przeplywke to zachaczylem o jedna z blaszek i odpadla :wallbash: od tamtego czasu auto strasznie moli na LPG!zeby ruszyc z 3 osobami to przelaczam na PB bo ledwo daje radu :rant:zastanawiam sie czy to jest wina przeplywki gdyz na PB wszystko jest oki!Prosze o rade!

P.S wszystkiego naj w nowym roczku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacjach wtrysku gazu (a zakładam, że taka jest w twoim aucie przy tym silniku) dawką paliwa, czy to gazu czy benzyny, steruje komputer samochodu. Możliwe jest, że uszkodzenie przepływomierza odczuwalne jest tylko na gazie (może to wynikać z regulacji instalacji), ale chyba bardziej prawdopodobne jest, że stało się coś innego. Proponuję podpiąć vag-a i sprawdzić błędy oraz parametry bieżące: wartość przepływu powietrza, korektory strojenia mieszanki. Nie robiłeś nic więcej przy okazji czyszczenia przepływki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nNe nic nie grzebalem.A moze to jest to ze juz nadeszla zmiana filtrow itd???W ogole jak odlaczylem przeplywke to bylo duzo gorzej niz bez niej!!!Pojade do gazownika zeby ustalic co jest grane!!!Autko ma juz ponad 200000km wiec moze przeplywka jest do wymiany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

ale o jakiej blaszce mówisz konkretnie? Najważniejsze w przeływce są dwa druciki osadzone w przelotowym otworze w korpusie sterownika przepływki. Po ich uszkodzeniu przepływomierz nadaje się na śmieci.

Najprościej będzie jak pojedziesz najpierw do gaziarza. Jeśli to nie pomoże to będziesz musiał wymienić przepływkę, oczywiście wcześniej sprawdzając zasadność wymiany Vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywka u mnie sklada sie z 2 czesci -jedna czesc jest z siateczka i ja mozna oddzielic od drugiej w ktorej znajduja sie 3 blaszki wewnatrz obudowy ktore wystaja prawie do polowy przeplywki!!! wiec jesli je zalatwilem to czeka mnie wymiana przeplywki????slyszalem ze jezeli zdasz stara to ori dostajesz za polowe ceny to prawda? dzieki za rade!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
slyszalem ze jezeli zdasz stara to ori dostajesz za polowe ceny to prawda?

i tak i nie.

Zniżkę dostajesz ale nie jest to 50%.

Do ADR chcieli w ASO 420 zł z oddaniem starej a przy zachowaniu sobie starej 500 zł

W sklepie, też za oryginał, chcieli 290 zł - oczywiście przy oddaniu swojej przepływki.[br]Dopisany: 02 Styczeń 2008, 02:12 _________________________________________________

3 blaszki wewnatrz obudowy ktore wystaja prawie do polowy przeplywki!!!

co prawda nie miałem styczności z przepływką z 1.8T ale chyba myślimy o tym samym.

Jeśli, któryś z tych drucików jest uszkodzony to już koniec - po przepływce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DziekiWiem juz ze przeplywke mam do wymiany!!!pozdrowki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...