Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] zmiana radia na ori i SAFE po kazdym wyjeciu kluczyka i ........


Gelooo

Rekomendowane odpowiedzi

mialem raydjo pioneera i nie bylo problemu pamieta stacjie itp wlozylem ori i tez pamieta stacje z tym ze za kazdym wyjeciem kluczyka ze stacyjki blokuje mi sie radyjko i za kazdym razem SAFE i od nowa fx 1/2 dx wklepuje kod znowu fx 1/2 dx i wszystko ok stacje wszystko jak trzeba. W czym moze byc problem??? wiem ze moze bylo to poruszane ale kiedys nie mialem brzeczyka od zapalonych swiatel a radyjko smigalo nawet po wyjeciu kluczyka teraz nie smiga brzeczyk dziala ale radio sie koduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak zasilania po wyłączeniu kluczyka, ktoś musiał grzebać w kablach, co to za radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz wrzuce schemat pierwszy blaupunkt zapewne ori audi moze cos wyjasni pierwsza od gory czarna druga brazowa najmniejsza line out zolta moze ma ktos pomysl co z czym polaczyc

schamta1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym plusie obok GA masz mieć stałe napięcie, sprawdź próbówką czy po wyjęciu kluczyka masz tam napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sprawdze jakos i najwyzej cos sie pomodzi ale dziek iza podpowiedz ze to ten + odpowiada z moj problemik :) czyli posprawdzac tez inne po wyjeciu kluczyka i podmienic czy połączyc z tym ktory ma napiecie(nie zrobie jakiegos zwarcia? bo wczesniej bylo raczej ok ale brzeczyka od swiatel nie bylo po wyjeciu kluczyka i to nie ja robilem :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej było ok, bo było inne radio i podejrzewam, że ktoś pozamieniał kable zamiast zastosować przejściówkę, na tym pinie co Ci pokazałem w radiu ma być 100% stałe napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem nadal istnieje, kupiłem samochód od gelooo wiedząc o problemach z kabelkami w radiu, ale do rzeczy.

Gdy stacyjka jest przekręcona wszystko jest ok tz. między pinem 8 a 7 oraz między pinem 8 a 4 jest napięcie ~12v.

Gdy kluczyk jest wyjęty między pinem 8 a 7 nie ma napięcia a między 8 a 4 jest (czyli wszystko niby ok).

Wkurzony, że wszystko jest ok a włącza się safe po kazdym wyjęciu kluczyka, pomierzyłem inne napięcia. I tu mała niespodzianka. Jeśli dobrze rozumiem to pin 7 i 4 to + i nie powinno być między nimi napięcia (tj voltomierz do pinu 7 i 4), a jest inaczej. Gdy kluczyk jest w stacyjce nie ma między nimi napięcia, ale po wyjęciu kluczyka pojawia się 12v. Zwarcie ? Co można z tym zrobić, może przez to rozładowac się akumulator ? Które kabelki poprawić ?

Pozdrawiam [br]Dopisany: 24 Maj 2011, 12:08_________________________________________________Nikt nie wie co zrobić ? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...