Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zgubiony BRIEF


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział ale innego pasującego nie znalazłem. Od razu mówię że nie znam się za bardzo na tym więc proszę o pomoc...

Kupiłem Auto na niemieckich blachach i los chciał że zgubiłem mały brief (dowód rejestracyjny) Zaznaczam że posiadam umowę kupna, duży brief - oryginał (karta pojazdu) kserokopie małego briefu i tłumaczenia wraz z pieczątkami Urząd celny udało się przejść bez oryginału tak samo jak urząd skarbowy Jutro mam odebrać właśnie papiery ze skarbówki Z tego co mi wiadomo to będę miał problemy w Wydziale Komunikacji z zarejestrowaniem pojazdu w Polsce (?) Co w takiej sytuacji mam zrobić ??? Aktualnie śmigam na niemieckich blachach z tym że jest to chyba rejestracja tymczasowa bo widnieje na niej data z lutego tego roku więc blachy są już nie aktualne ? Posiadam ubezpieczenie i przegląd ważny miesiąc mogę jezdzić takim samochodem ? Jeśli nie to co mi grozi w przypadku kontaktu z Policją ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie śmigam na niemieckich blachach z tym że jest to chyba rejestracja tymczasowa bo widnieje na niej data z lutego tego roku więc blachy są już nie aktualne ?

napewno masz niewazna rejestracje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,będziesz miał problem z rejestracją w WK. Możesz napisaać pismo lub osobiście udać się do kierownika WK,masz kserokopię więc może coś poradzi,ewentualnie WK zarejestruje Ci auto na dowód tymczasowy a w między czasie wysyła zapytanie do niemieckiego WK czy auto było u nich zarejestrowane itd. Wszystko zależy od kierownika WK,bo w każdym mieście inaczej do tego podchodzą. Najgorszą opcją dla Ciebie może okazać się potrzeba wyjazdu do DE i załatwienia sprawy w ostatnim miejscu zameldowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...