Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAG] [A4 B8 2.0 TDI CAG] Sprzeglo kontra francuski dylemat


maciek3210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Czeka mnie pewnie wymiana sprzegla w wersja jeszcze nieznanej (loz. oporowe, dwumasa ? )

Objawy to terkotanie, metaliczne dzwieki TYLKO przy wcisnietym DO KONCA pedale sprzegla.

Zadnego szarpania, falowania/drgania pedalu sprzegla, dzwiekow/slizgania na biegu lub luzie.

Niemile mnie to zaskoczylo bo auto ma przebieg 60 tys a o kosztach dwumasy juz cos kiedys slyszalem.

Rozumiem tez ze wszystko mozna potwierdzic dopiero po wyciagnieciu skrzyni.

Problem jednak polega na tym ze jestem na poludniu francji a tutaj z mechanikami jest bardzo duzy

problem (koszty lub stwierdzenia ze nie mamy kluczy do audi..)

Dlatego aby zdecydowac sie gdzie to naprawic wdzieczny bylbym za porady:

- Czy to lozysko (jakie) I / LUB dwumasa ?

Po przeczytniu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=30289.0 dalej nie jestem pewien.

- Jak moge te elementy znalezc w etce? - chcialbym tutaj i w polsce podzwonic ,oszacowac koszty

wiem ze sa problemy z czesciami do 8k0 - to bierzacy model i czasem nie ma zamiennikow lub

cale kompletne elementy trzeba brac.

- Czy ryzykowna jest dluzsza / dalsza jazda na takim sprzegle ?

Jakie beda sygnaly przed agonalne (wiem ze ostatecznie sprzeglo calkiem przestaje dzialac).

- (naiwnie) jakis prozaiczny powod - czy mozliwy jest brak oleju w skrzyni ? czy cos moge sam sprawdzic?

- Jaki moze byc powod tego problemu przy raczej nie wielkim przebiegu ?

Prosze wybaczyc jezeli temat byl juz maglowany - nie jestem specjalista i mam dalej problemy

z terminologia (oporowe, kulkowe, wyciskowe..)

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam,

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to na pewno ? Kto stwierdzil ze to sprzeglo , dwumas

sprzeglo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tu tkwi caly problem. Nie mam pojecia co moze byc do wymiana i ciezko mi

oszacowac koszty (polska , francja) i podjac decyzje gdzie to naprawic (na marginesie

musze jeszcze wrocic do polski = dojechac 1600km ;) Zostawic auto na tydzien (wyciagniecie skrzyni,

czasem trzeba czekac na czesci w audi itp).

We francji koszty wyciagniecia skrzyni zamiast 400PLN beda pewnie 400E + ryzyko z mechanikami na miejscu

(slyszalem dantejskie historie)

Dwa miesiace temu bylem w polsce dzien przed wyjazdem podjechalem z tym do mechanika

ktory od razu powiedzial sprzeglo a potem pewnie lozysko oporowe.

Oczywiscie powiedzial ze na pewno mozna powiedziec tylko po rozebraniu skrzyni.

Jak dlugo mozna z takim czyms jezdzic ? czy to tak jak z przegubami - nie grozi uszkodzeniem innych elementow

czy najlepiej naprawic jak najszybciej ?

Wielkie dzieki za screeen - teraz juz powinnienem znalezc odpowiedna sekcje w Etce i

moge zadzwonic do audi w polsce i francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej to u nas zrobic :) poszukaj polecane warszaty w twoim Regionie na Forum :wink4:

Nie powinno sie nic strasznego stac w drodze jak sa takie objawy :) ale diagnoza bedzie po wyjeciu skrzyni :) tylko dziwne ze po takim malym przebiegu cos takiego sie dzieje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez chce zrobic tylko ze nie planuje wyjazdu teraz tylko za jakies 2-3 miesiace. Boje sie ze sprzeglo nagle nawali i wtedy bedzie wolna amerykanka. Zrozumiale dla mnie tez jest ze dokladne informacje bez otwierania skrzyni moze mi

podac lokalna wrozka.

Auto jest powypadkowe wiec nie mam pretensji - po wymianie skrzyni dalej bede kochal "przewage dzieki technice".

(Wypadek nie byl powazny na marginesie).

Czy ktos moze zarekomendowac DOBRego specjaliste w okolicach Bielska-bialej ?

Nie bede mial mozliwosci poprawek po powrocie do francji;)

(bo cos dalej szumi lub nie dokrecilismy srubki)

Pozdrawiam

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...