Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak oswietlenia zegarów, dodatkowa kontrolka, air bag ?


maciejas002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś borykałem się z tym tematem http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18542.45, otóż przy okazji zrobiłem sobie spryskiwacz tylnej szyby, nie działał teraz już myka jak trzeba, sęk w tym że złożyłem wszystko i coś nie gra, otóż: 1) świeci się kontrolka air bag - podłączyłem do niej wtyczkę, ale w trakcie napraw przekręcałem na zapłon by sprawidzć czy sprysk/światła działają, zakładam że jest to błąd i da się skasować VAG etc. ale pytam także Was o zdanie. 2- świeci sie lampka do świateł mijania wtedy gdy je włączam. Wcześniej tego nie było pojawiała się tylko gdy były postojowe, teraz świeci się stale jak dam mijania, co gorsze nie mam też oświetlenia zegarów, jadę wieczorem po omacku. To są problemy powstałe przy tych naprawach, nie wiem co może być tego przyczyną, wtyczki powpinałem tak jak były..a jednak :disgust::wallbash: Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kontrolka do wykasowania VAG-iem

2. Sprawdź bezpiecznik może się przepalił jeśli nie pomoże to sprawdź żarówki w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy lol ? :D, ok wymienić spoko, tylko czemu ? ja nie wyciągałem licznika, nawet go nie dotykałem, rozebrałem tylko kierownice, poduszkę i całego pająka czyli światła z kierunkami + wycieraczka, wycieraczke naprawiłem było lutowanie kabelków, a w manetce od swiateł czyściłem styki tak jak w w/w temacie, po złożeniu mam ciemne zegary świecącą się kontrolke od swiateł postojowych( bo tylko wtedy mi się zapalała ) oraz swiecaca kontrolke air bag. koszmar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka air bag - :thumbup: => DONE

sprawdzenie bezpieczników => DONE ( wszystkie które miałem są OK)

rozebrałem tylko górną osłonę kierownicy, nie mam wszystkich narzędzi by ponownie dostać się głęboko

poniżej zdjęcia kostek i tego co rozbierałem, może coś pomogą, sory za jakość ale to tylko telefon i robione na szybkości

06052011488.jpg

07052011490.jpg

07052011491.jpg

07052011492.jpg

07052011495.jpg

kiera_www.jpg

dodatkowo nie mam cały czas oświetlenia licznika- wytargałem go i sprawdziłem na chybił trafił żarówki, są OK ( te które sprawdzałem;) )

czy dodatkowe instrukcje a.d sprawdzenia +/- na pinach dostanę, nie wiem jak to zrobić ani czym, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. Czy na zdjęciach widać owe piny/wtyczki ?

zastanawiam się też czy ew. jak składałem manetkę od swiateł czy coś się nie przestawiło i nie powoduje zwarcia w postaci braku oświetlania + kontrolka mijania ? [br]Dopisany: 07 Maj 2011, 11:20_________________________________________________czy ew. na tym zdjęciu widać ewentualną przyczynę ? http://imageshack.us/f/136/prz2hx5.jpg/ czy to może być blaszka z góry czy ten biały ( vel teflonowy?plastikowy) element na dole ~on też ma blaszki ? :wallbash:[br]Dopisany: 07 Maj 2011, 11:27_________________________________________________ma ktoś jakiś pomysł zanim przystąpię do ponownego cackania się i rozbierania wszystkiego ? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Air Bag > Vag

2. Zobacz czy na pinie

19 masz (+) z podświetlania niebieska wtyczka

1 i 2 pinie masz (+) na żółtej wtyczce

Pkt 1 zrobiłeś

Pkt 2 masz sprawdzić na pinach w liczniku, prawdopodobnie podczas naprawy przełącznika coś skopałeś.

Kontrolka z świateł ma świecić cały czas po włączeniu postojówek aż do mijania, przed tym miałeś coś też popsute skoro świeciły tylko przy postojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...