Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] TipTronic wydaje dziwne dźwięki


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

zauważyłem, że moja skrzynka przy wrzuceniu na D lub R wydaje z siebie dziwne dźwięki. Słychać takie pstrykanie przez chwilę zaraz po wrzuceniu D lub R i po ruszeniu też przez chwilę. Słychać to tylko z zewnątrz, wyraźnie spod spodu auta. W środku jest cicho. Skrzynia pracuje dobrze. Olej w skrzyni był wymieniany jakieś 30kkm temu, ale może nie odbyło się to "zgodnie ze sztuką" i coś tam miele :mysli:

Czy to są normalne dźwięki czy mam zacząć się przejmować?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie podłączałem, ale wcześniej nic nie wywalał, tak z miesiąc temu.[br]Dopisany: 07 Maj 2011, 13:32_________________________________________________Ok, podłączyłem VAG'a - błędów brak. Bloków wartości mierzonych żadnych nie sprawdzałem, bo na razie nie wiem jakie :decayed:, ale jak ustalę to sprawdzę i dam znać.

Dokonałem też kilku obserwacji.

1. Pstrykanie jest słyszalne sporadycznie, nie zawsze przy wybieraniu zakresu R lub D. Podczas jazdy też coś słychać, z czego częściej na R. Czasem przy hamowaniu.

2. Podczas jazdy na niskich prędkościach przy ujmowaniu i dodawaniu gazu, tak żeby zupełnie zdjąć nogę z pedału i potem wcisnąć słyszalne jest takie lekkie "puk" z prawej strony. Mam wrażenie jak by przegub któryś na półosi miał luz. Czy możliwe, że padnięty przegub odpowiada również za to pstrykanie, które powiązałem ze skrzynią? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...