Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Symphony II a Navigation PLUS kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam kilka pytań odnośnie zakupu Symphony II w miejsce Navigation PLUS, ale od początku: Auto to Audi a4 B6 avant z systemem Bose. Auto miało oryginalnie Audi Navigation PLUS, niestety panel został skradziony. I teraz pytanie czy w to miejsce mogę bez problemu zamontować Symphony II? W sumie nawigacja nie jest mi do niczego potrzebna, bo mam zewnętrzną.

Czy będzie działało sterowanie z kierownicy? Czy na wyświetlaczu FIS będą pojawiać się informacje (np. o odtwarzanym utworze, stacji radiowej), tak jak w przypadku Navigation Plus? W samochodzie ostała się oryginalna zmieniarka, czy będę mógł ją podłączyć?

I najważniejsze, czy pod względem jakości dźwięku będą jakieś różnice między tymi dwoma radiami?

A może jest jeszcze jakaś alternatywa do Symphony II?

Dzięki za pomoc.

Pozdr.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań jak na jeden raz :> możesz zmontować symphony II w miejsce navi. Wszystko pasuje kostka do podłączenia ta sama ewentualnie musisz porównać piny co na którym jest bo na przykład pin bose jest zamieniony z linią k diagnostyczną między tym radiem a navi o ile pamiętam to tylko to.Kupując symphony II musisz uważać jest dużo tych urządzeń ze stanów i niedziała wtedy radio bo tam są inne częstotliwości i tego się nie da przerobić!Co do zmieniarki to symphony II ma zmieniarkę na 6 płyt przecież wbudowaną. A zewnętrzną możesz mi sprzedać chyba że potrzebujesz aż 12 płyt :decayed: naraz załadowanych to pewno da się podłączyć ale nie jestem pewien.Stacje radiowe itp wszystko się wyświetli na fisie sterowanie ,co do sterowania z kierownicy to będzie działać tylko pogłaśnianie :confused4:niestety chyba że zmienisz kierownicę na ta z b7.Zostaje ci jeszcze opcja zakupu navi bns-e i można ją kupić już od 400zł prawie w cenie symphony.A i najwazniejsze dżwięk jak nie lepszy w symphony to napewno nie gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przekładką rns-d na syphony II nie jest tak rózowo :no:

uciniak syphony III ma inna wogóle kośc niżsyphony II tzn. ma jeszcze iso I

syphony II komunikuje sie po canach a rns-d ma starą komunikacje "data"

jutro rozpisze co i jak trzaby pozmieniać w kostkach bo dziś niezbyt czasowy jestem :przebiegly:

ajo w razie co mam na sprzedanie takiego syphony II :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM WPROWADZIŁEM KOLEGĘ W BŁĄD :embarrassed: po prostu nie zastanawiając się myślałem że kolega chce zmienić rns-e na symphony III (które ja również mam u siebie) jakoś pomyliłem z symphony II.Chciałem pomóc :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc.

z przekładką rns-d na syphony II nie jest tak rózowo :no:

Mógłbyś mi coś więcej napisać, bo zielony z tego tematu jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rns-d

RNS_D.jpg

syphony

concertllcj3.jpg

przedewszystkim musisz pociągnąć cany z odpowiednich pinów do licznika(podpinasz kabelkiem piny 7 i 12 w radiu (odpowiednio CAN-High i CAN-Low) do zegarów (piny 19: CAN-L i 20 : CAN-H te piny mogą już być w liczniku także mostkujesz sie do nich). , coby symphony sie włączało i wyłanczało po stacyjce i było w nim podswietlenie

do przepięcia także pin bose , choc szczerze nie mam pojecia gdzie on jest w rns-d :mysli:

jeśli masz telefon to również piny do przepięcia (patrz rozpiska)

zmieniare też możesz podłączyć (tu nic nie zmieniasz) ale tak jak napisał uciniak troszke to bez sensu bo symphony ma już zmieniare w sobie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...