Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] nierówna praca w cylindrach


mariusz2308

Rekomendowane odpowiedzi

panowie pomocy - znajomy przeswietlil moja niunie vagiem stwierdzil ze ze jest róznica w pracy w cylindrach nie duza ale jest.Jestem laikiem w tych sprawach napiszcie co moze byc tego przyczyna i co mnie czeka :confused4:czy to wtryski czy co . Kiedys koles zalal mi auto 94 i jezdzilem nieswiadomy przez tydzien czy to moze przez ta benzyne jakis nagar. Czy kupic jakiegos srodka do benzyny zeby to przeczyscilo pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ŻYCIA MECHANIKA SAMOCHODOWEGO (opowieść autentyczna)

Nowy samochód (około 35000 km) przyjeżdża an stacje serwisową, właściciel nie jest zadowolony pracą silnika - podobno nie pracuje równo. Rzeczywiście po osłuchaniu się z odgłosami silnika - po jakiś 20 minutach, można było dopatrzeć się delikatnego niedoboru obrotów po manewrze zatrzymywania samochodu. Komputer nic nie wykazywał - wszystko OK.

Po dwóch dniach prób regulacji, przyszedł nieobecny mechanik po urlopie. Posłuchał, zobaczył kto był właścicielem i poprosił o kluczyki celem oglądu. Nic nikomu nie mówiąc wyjechał na dwupasmówkę, lekko auteczko przegazował w pełnym wymiarze obrotów na prawie każdym biegu (miejscami ponad 220) i wrócił do warsztatu. Klient zachwycony, silnik cyka jak zegarek etc.

Konkluzja: Jak się jeździ na 4 czy 5 biegu przy prędkości 60 km na godzinę to każdy samochód szlag trafia - taka maniera występuje u oszczędnych, bo podobno mniej spala (szczególnie celują w niej taksówkarze, bo tam każda kropla benzynki na wagę złota). :naughty:

Propozycja naprawy: Facet, weź rodzinę na wycieczkę i rozpędź samochód do magicznej prędkości 120/h przez jakieś pół godziny i napisz jakie nastąpiły zmiany w pracy silnika. A jak samochód ma przejechane więcej niż 250 000 to nie zawracaj głowy tylko zbieraj forse na nowszy lub mniej zużyty. :bicz3:

ps.

Zapomniałem dodać, w opowieści występował samochód seryjny - sportowy o poj. silnika 3 litry. A wspomniany kierowca zupełny dziwak, samochód o mocy jak parowóz, ale prędkości 90/h rzadko przekraczał :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pomocy - znajomy przeswietlil moja niunie vagiem stwierdzil ze ze jest róznica w pracy w cylindrach nie duza ale jest.

Potrzebujesz porady po diagnozie VAG-iem, gdzie są wyniki VAG-owania?

Jedyne co można polecić to tak jak napisał poprzednik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...