Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Nie mogę uruchomić auta


wooojtus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj rano spotkała mnie niespodzianka. Wsiadam jak co dzień do samochodu przekręcam kluczyk a tu ikonki deski rozdzielczej zaczynają migać, świecić jakby słabiej, licznik kilometrów od ostatniego tankowania wyzerowany, radio rozkodowane w pozycji SAFE, centralny zamek działa tylko gdy zamykam drzwi kluczykiem mechanicznie no i najważniejsze auto nie odpala (rozrusznik w ogóle nie rusza). Po dłuższym przytrzymaniu kluczyka w pozycji "zapłon" zaczyna migać czerwony wykrzyknik i słyszalny jest trzykrotny sygnał dźwiękowy. Nie miałem czasu żeby przyjrzeć sie dokładniej ewentualnym usterkom, ale zauważyłem pod maską, że klemy akumulatora są bardzo zaśniedziałe, zabrudzone i w wyciekach. To moja pierwsza myśl - akumulator, może jakieś zwarcie przez te klemy... druga opcja ewentualna to może zalany komputer - musiałem potraktować mechanizm wycieraczek WD 40, żeby ne zwalniały w trakcie pracy, sporo go wlałem i może część dostała sie pod obudowę komputera?...

To tylko moje gdybanie, proszę o pomoc, ponieważ na weekend wybierałem sie w trasę i moje plany urlopowe mogą lec w gruzach :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić aku pod przyrządem oporowym, sprawdzić prąd poboru na zamkniętym aucie. Wyczyścić klemy sprawdzić masę do karoserii. Możliwe że aku leciwy, sprawdzić ładowanie. Tylko nie czyść aku ani klem papierem ściernym ! skrobakiem, nożem + wazelinka np :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...