Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] wygląd czujnika ABS


marek3108

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni szukam odpowiedzi na temat palących sie kontrolek na desce. Znalazłem wiele ciekawych możliwości, które muszę sprawdzić. Problem w tym, że nie mam zielonego pojęcia gdzie w tylnym kole umiejscowiony jest czujnik ABS. Wiem mniej więcej jak wygląda, ale nie jestem pewien czy wszystkie a4 mają tak samo wyglądające czujniki ABS i czy umiejscowione są w tych samych miejscach.

Mam prośbę, wpiszcie w jakich modelach i gdzie są umiejscowione i jak wyglądają czujniki ABS. Mnie interesuje oczywiście A4 1.6 benzyna, sedan, a już zdjęcia to wogóle będzie rewelacja :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odp :th:[br]Dopisany: 15 Styczeń 2008, 21:15 _________________________________________________proponuję aby inni dołączyli tu może jakieś inne real foto lub coś w tym rodzaju. No i oczywiście, wciąż pytanie, czy we wszystkich modelach audi czujnik jest ten sam ? Czy zawsze w tym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich B5 z napędem na 1 oś jest to samo z tyłu.

W quattro są inne z tyłu, ze względu na półoś przechodzącą przez piastę.

Gdyby ktoś chciał wiedzieć, z tyłu w quattro można zamontować czujnik od audi 80 (z przedniej piasty) po niewielkich modyfikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana jadę :a4fan: do mechanika w sprawie mojego czujnika. Mam nadzieję, że uda się zrobić jakieś fotki. Jak tak, to na pewno wrzucę. Trzymajcie kciuki aby się okazało, że nie jest do wymiany :>[br]Dopisany: 16 Styczeń 2008, 22:04 _________________________________________________Dziś z mechanikiem niewypaliło, ale jak tylko, to wkleję te fotki.[br]Dopisany: 17 Styczeń 2008, 16:10 _________________________________________________Czy ktoś może mi powiedzieć, jak zamocowany jest czujnik ABS w tylnym kole ? Czy jest przykręcany, dokręcany jakąś śróbą, czy wciskany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni szukam odpowiedzi na temat palących sie kontrolek na desce.

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak zamocowany jest czujnik ABS w tylnym kole ? Czy jest przykręcany, dokręcany jakąś śróbą, czy wciskany ?

Czujnik jest wciskany.

Gdybyś podjechał na spota pewnie byśmy to rozgryźli na miejscu ;)

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=78.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tp mam pecha :foch: , dziś na 8.15 do mechanika umówiony byłem i musiałem odwołać. Z klientami musiałem jechać. Ten weekend 18-stka siostrzenicy, więc Wrocek niestety odpada (raczej nie będę w stanie na jazdę :drunk:). Kolejny weekend to Małysz i Zakopane. Tak naprawdę wolny weekend na spot to będzie ten w Świdnicy (pierwsza niedziela miesiąca :drool:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...