Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jakie uszczelki przy rozbieraniu turba?


Dastin

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję informacji jakie muszę kupić uszczelki (najlepiej z numerami) przy demontażu turba, EGR'a i kolektora ssącego? Chcę to wszystko zamówić żeby czyszczenie przebiegało sprawnie bez niecenzuralnych słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedawno czyściłem turbo i kolektor i nie wymieniałem uszczelek bo wszystkie są stalowe i jak na moje oko nie zużywają się. Jeśli chcesz żeby czyszczenie przebiegało bez przeszkód to radze kupić dobry penetrator (np. Wurth) i pryskać wszystkie śruby na zimnym silniku od kilku dni przed czyszczeniem. Unikniesz problemów z odkręcaniem a np. w moim przypadku i tak były problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=41436.15

kolega DareQ wypisał wszystkie uszczelki do AWX'a. Do mojego AVF jest to samo. Własnie jestem po rozmowie z ASO i koszt tego wszystkiego to jakieś 250 zeta. Jak będę rozbierał to przelecę wszystko, turbo, EGR, kolektor ssący i oczywiście IC. W sumie te 250 to nie tak mało, ale z drugiej strony chyba lepiej mieć pod ręką ori uszczelnienia i się z tym nie pie...ć i nie poprawiać za chwilę.

Ja muszę rozebrać turbinę bo mi zaczął łapać notlaufy i wyskakuje błąd 17965, a grucha chodzi ledwo ledwo. W historii serwisowej mojej maszyny nie ma wzmianki o "naprawie" lub "wymianie" turba, więc raczej mam zapieczone kierownice. oczywiście dzisiaj jeszcze spróbuje zrobić logi i wrzucę na forum z prośbą o odczytanie.

Co do śrub to już od wczoraj psikam jakimś tam motipem, ale w ruch pójdzie jeszcze coca cola i odrdzewiacz z zamrażaczem. Pocieszające jest to że śruby nie są tragicznie skorodowane (normalny gwint) i powinno pójść bez większych niespodzianek.[br]Dopisany: 01 Czerwiec 2011, 10:58_________________________________________________A czy ktoś z Was mógłby wrzucić z elsy rysunek z przeglądem podzespołów turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...