Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dodatkowe tweetery z radia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przod mam aktywny (taki zestaw tempo morel 6 ze zwrotnica) - generalnie nawet ladnie gra ale chodzi mi po glowie dolozenie tweeterow zasilanych bezposrednio z radia (rozbieranie ponowne drzwi odpada w przedbiegach wiec z radia - same tweetery gdzies przykleje na desce w rogach) - moje obawy czy te tweetery beda slyszalne (czy nie beda za ciche graly wzgledem aktywnych drzwi)....Ktos ma to w takim ukladzie? Radio concert2+/3 (taki 2din z mp3 z CDka)

Wzmacniacz w ukladzie 3 kanalowym (przod + subwoofer "skrzynka") - JVC KS-AX45044: 4x66w

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odpada.

a mozna niesmialo zapytac z jakiego powodu?

Ps. Wiesz co to jest system aktywny??

zwrotnice mam 'pasywne', mialem na mysli zasilenie przez wzmacniacz...

pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo wielu powodów m.in. choćby dlatego że radiem które masz nie przytniesz piszczków tak żeby spełniały swoją rolę.

radiem nie ale kondensatorem to chyba tak*) ? Co stoi na przeszkodzie uzyc zwrotnic (sa czasem "w zestawie" z tweeterami)

Wg wstepnego research kupowane oddzielnie tweetery czesto maja kondensator wbudowany wiec plug&play

pozdrawiam,

Przemek

*)kalkulatorek

http://diy.3px.pl/?m=projekt&a=kalkulator_zwrotnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu świata chwila moment...

Teraz to już całkowicie mieszasz.

Ogarniając temat:

Z pierwszego postu wynika że masz zestaw tempo 6 czyli woofer + tweeter + zwrotnica. I do tego masz podłączony wzmak jvc.

I nagle chcesz podpiąć nie wiadomo czemu piszczki pod samo radio. Pytanie tylko na chu** takie idiotyczne kombinacje??

Chyba że złe wnioski wyciągam z tego co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misztrzu swiata i szefie Jedi

upozycjonowanie standardowych tweeterow jest jakies... sa one umieszczone gdzies tam w drzwiach bo ktos uznal ze 'kratka glosnika" bedzie sie ladnie komponowala w tapicerce... nie mam wplywu na kat, wysokosc... no po prostu jest i ma byc dobrze dla Chinczyka o wzroscie 1,6m jak i koszykarza 2.2m - rozbieranie drzwi, wyciaganie tweeterow, rzezbienie gniazd w slupkach odpada bo za duzo roboty.

drugie primo... glosniki w drzwiach sa podlaczone ze wzmacniacza (aktywnie :) ) co w zasadzie urudnia podlaczenie zestawu glosnomowiacego) bo ten chodzi jako "przejsciowka" pod glosniki podlaczone bezposrednio pod radio ("normalnie" to zestaw glosnomowiacy przekaznikiem rozlacza radio od "pasywnych" glosnikow, sygnal mute do radia i sam zasila glosniki... a tu "aktywnie" - wzmak i d... blada) - gdybym dodatkowe tweetery podlaczyl pod radio i jeszcze przed "wcieciem" sie zestawu glosnomowiacego zalozyl kondensatory to w trybie "zestaw glosnomowiacy" na tweetery nie byloby ciecia czestotliwosci (bo kondensatory sa na odcinku radio-zestaw) a w trybie "radio" szlo by tylko od n khz. Dodatkowo "jakos" fabrycznie wpiety jest pomiedzy "seryjne tweetery" centralny glosnik w podszybiu, ktory takze moglbym wlozyc wiec mialbym "za jednym zamachem" dodatkowe tweetery jak i glosniki (2 albo 3 z tym w podszybiu) dla zestawu glosnomowiacego....jak widzisz sa rozne dodatkowe opcje w momencie gdy sa glosniki zasilane bezposrednio z radia...

.... a wracajac do tematu czy Twoje zdanie wyrazone w pierwszym poscie wynika z doswiadczen wlasnych (przybliz je prosze) czy "tak Ci sie wydaje"

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że chcesz budować jakiś fajny zestawik a tu takie rozczarowanie :tongue4:

Niech Moc będzie z Tobą :wink4:

Czyli Twoja aktywnosc w tym poscie skonczyla sie jak w innych postach gdzie sie udzielales.... "porady spod lady" i cwaniakowanie.... :polew:

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz że to co napisałeś w swoich poprzednich postach jest całkowicie nie zrozumiałe??

niezrozumiale pisze sie razem

po wypowiedzi

Z bardzo wielu powodów m.in. choćby dlatego że radiem które masz nie przytniesz piszczków tak żeby spełniały swoją rolę.

zrozumialem, ze ktos kto nie ma pojecia jak latwo "przyciac piszczki" raczej jest malo wiarygodny jako "radziciel"

Pozdrawiam i nie-do-uslyszenia (gratuluje przyjecia do 1os klubu ignorowanych),

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omfg. Z tego wszystkiego wyłapałeś tylko to że niepoprawnie napisałem jedno słowo a sam nie stosujesz polskich liter i znaków interpunkcyjnych??

Masz fajny zestaw tempo 6 (który składa się z wooferów, tweeterów i zwrotnic) + wzmacniacz i ori radio.

I Ty chcesz dokładać do tego kolejnego wysokotonowca (który to Twoim zdaniem ma wbudowany kondensator plug&play) zasilanego z radia którego gdzieś przykleisz w desce w rogu.

Potem nagle wyskakujesz z jakimś zestawem głośnomówiącym i niezrozumiałym opisem w poście #6.

A na koniec w dwóch ostatnich postach urządzasz sobie osobiste wycieczki w moją stronę zarzucając mi że nie nie wnoszę do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...