Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Alarm i zgubione piloty.


Sanae

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiś dwóch lat jestem właścicielem Audii A4 Avant 1,8, 1998 r, niestety ale niedawno zgubiłem pilot od alarmu. Całe szczęście, że nie uzbroiłem alarmu. Korzystam z centralnego zamka z kluczyka ale jest to strasznie uciążliwe (do wygody łatwo się przyzwyczaić). Moje pytanie brzmi, czy mogę jakoś dorobić do mojej centralki pilot czy trzeba kupić drugi sterownik z pilotami (na allegro widziałem za około 90 złoty). Alarm jest raczej oryginalny, nie mam pojęcia jak to sprawdzić nigdy w nim nie grzebałem bo nie było takiej potrzeby. Nowego alarmu raczej nie uśmiecha mi się kupować to jest to koszt rzędu 300 złoty a wszystko działała (nie sądzę, że po 2 miesiącach alarm by padł). Proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wolałbym nie inwestować z kluczykiem tylko osobno mieć, przyzwyczajenie no i masa kluczyków od aut w domu (każdy ma swoje audii) a mój jako jedyny był z pilotem oddzielnie. Mógłbyś mi powiedzieć jaki to może być koszt dorobienia pilota do centralki czy lepiej np wziąć coś takiego: http://moto.allegro.pl/sterownik-audi-80-100-a2-a3-a4-a6-a8-tt-i1630003319.html . Podobno to powinno starczyć do odpalenia tego alarmu + centralny zamek + domykanie szyb. Co do domykania szyb to w poprzednim pilocie miałem tak, że przytrzymywałem kluczyk zamka i same się domykały, tutaj też tak będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co podałeś alarmie jest domykanie szyb ale automatyczne tz: jak zamykasz auto to centralka posyła sygnał do domykania szyb. Ale nie wiem co wyjdzie taniej kupno samego pilota i jego kodowanie z za to sobie liczą bo vagiem tego nie zrobisz czy kupno takiej całej centralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne domykanie jak najbardziej też mi pasuje i tak nigdy nie wyłączam klimatyzacji... Myślisz, że pasowało by to co dałem? Zamawiać w "ciemno" czy najpierw poszukać tej centralki u mnie, zrobić zdjęcie i wysłać im by zobaczyli czy pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszą że pasuje to powinno pasować jak co to przez allegro można reklamować ze towar niezgodny z opisem albo zadzwon tam przed kupnem. pozostaje tylko kwestia ceny za dorobienie kluczy no i immo jeżeli masz to trzeba dokupić transopndery i zakodować albo przełożyć ze starych kluczyków[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2011, 12:24_________________________________________________Myśle ze powinna podejść tylko piny mogą być inaczej i bedziesz musiał w nowej kostce poprzepinać ja tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo mam w kluczyku (ostatni który został : D) więc potrzebny mi jedynie ten cholerny sterownik i piloty do alarmu... Dziś jadę do jakiegoś "magika" który podobno robi takie rzeczy na miejscu za parę groszy, zobaczymy czy coś poradzi. Dzięki za pomoc i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kloego jeżeli miałeś osobno w pilocie alarm to ja zainwestowałbym z w centralkę ze scyzorykami. Przynajmniej pewność że nie zgubisz pilota bo jest w kluczyku :cool1: np: coś takiego http://allegro.pl/dedykowany-alarm-audi-80-100-a2-a3-a4-a6-tt-foto-i1634074015.html

Widze kolego orientujesz sie więc jesli niema nic przeciwko autor to miałbym pytanie.

Czy ten alarm który pokazałes w linku można by bez problemu podłączyć do B5 z 97r z modułem komfortu i mieć w ten sposób styzoryk do tego?

Mam na mysli że podłączyć ten moduł, scyzoryk dorobić wg swojego kluczyka, przełożyć transponder od IMMO ze starego kluczyka do scyzoryka i śmiagało by wszystko włącznie z domykaniem szyb itp?

Bo jak się kiedys interesowałem zrobieniem scyzoryka do siebie to wychodziły z tego jakieś gigantyczne koszty jakby chcieć coś takiego a tu za 150zł można miec nie tylko kluczyk scyzoryk z działającym pilotem ale równiez alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten alarm spokojnie podepniesz jeżeli masz modół komfortu tz: możesz kluczykiem otwierać i zamykać szyby ale on ma tylko domykanie szyb nie ma opuszczania. Ja tak zrobiłem miałem jakąś nie ori centralkę kupiłem taką ze scyzorykami i z domykaniem szyb i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...