Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Jak zresetować wskazania średniego zużycia paliwa?


Tom_F

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zlikwidowałem wycieki z lejących wtryskiwaczy i auto odczuwalnie pali mniej, ale na wyświetlaczu komputera cały czas wskazywane jest średnie zużycie 10,2l/100km. Co ciekawe tak pokazuje od marca i nic się nie zmienia mimo np. upałów, a dawniej zawsze coś się zmieniało po przecinku. Zimą w mrozy np. pokazywał 11,5l. Chciałbym to zresetować, ale niestety przycisk RESET pod dzwigienką od wycieraczek jedynie wyłącza i włącza wyświetlacz FIS. Przytrzymywałem go przez kilka sekund i nic... Próbowałem włączać też te guziczki przy zegarach, ale ten po prawo zeruje jedynie okresowy licznik km, a ten po lewo pokazuje, kiedy najbliższy przegląd. Auto po lifcie z grudnia 99 roku, rok modelowy 2000. Jak wyzerować te dane?

Dodam, iż chwilowe spalanie zmienia się więc miernik działa, tylko średnie spalanie cały czas takie samo, nawet jak na trase wyjadę.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tzw. "reset" przez odłączenie aku na jakiś czas był sprawdzany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa:). Ale wyzerowało mi dopiero, gdy miałem ustawione w kompie na średnie zużycie paliwa. Wcześniej próbowałem przy chwilowym zużyciu lub innym ustawieniu, a działa tylko przy ustawieniu na średnie zużycie i tylko to średnie zużycie zeruje. Dziwne, ale grunt, że problem został rozwiązany:). Dzięki za sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale grunt, że problem został rozwiązany:)

Wcale nie dziwne, :) dzięki temu nie kasujesz od razu wszystkiego a tylko wybraną funkcję, według mnie to praktyczniejsze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...