Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Dziwne odgłosy z puszki filtra powietrza,auto głośno chodzi po odpaleniu


kaj82

Rekomendowane odpowiedzi

Auto to a4 1,8T bfb 163km 2002r przebieg 65000km

Próbowałem nagrać film ale slychac tylko silnik, ale zauwazylem, że gdy silnik zimny zapalam to chodzi glosno jakby byl gdzies wydech nieszczelny, w puszce filtra nie pierdzi- ,po chwili glosnosc z wydechu(???) ustaje i w filtrze zaczyna sie ten dzwiek taki odglos jakby ze studni ppprrrrrrrr no nie wiem jak to opisac, wymienialem wczesniej zawór podcisnienia na taki sam tylko używany( może on jest walniety), bo mial lekko pekniete aluminiowe mocowanie, ktore jest przykrecane do bloku, auto minimalnie mi poszarpuje na 1,2,3 biegu w zakresie 2000-3000obr, ale te szarpanie wystepuje bardzo rzadko i jest bardzo małe.

Szczelność puszki filtra sprawdzona, wymienony filtr powietrza.

Te pierdzenie jest non stop jak silnik przestaje glosniej pracowac, ale ssanie jeszcze chodzi, dopiero po ok 30 sek ssanie sie wylacza i z filtra dalej slychac te pierdzenie, czytam o tym napinaczu rozrzadu ze moga byc takie efekty ze jak jest zj**... to z tylu cos cyka no i jak glosno silnik chodzi ( zaraz po odpaleniu zimnego silnika) to slychac te cykanie- moze to on jest do wymiany no ale co on by mial do pierdzenia w tej puszce filtra??wyczytalem tez na forum passata ze ktos mial jakos nieszczelnosc w kolektorze i na zimnym silniku mu tak chodzil a po minucie jak sie troche zagrzal przestawal glosniej chodzic :confused4:. pozatym auto ma 9 lat ale przebiegu ma 65 tys(historia Aso) bywaly takie przypadki ze on padal przy tak malym przebiegu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co opisałeś to normalne odgłosy. Czysta ekologia, recyrkulacja spalin i pompa tłocząca powietrze do silnika i z tąd buczenie w obudowie filtra i po kilkudziesieciu sekundach więcej pary z wydechów i inny dźwięk (świst i buczenie). Jak pada nastawnik wałka (napinacz) to tak jak by łańcychem napierd....o o pokrywę zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, myślałem że coś pada :naughty:

pozostało jeszcze mi coś ustalić z tym poszarpywaniem, zapomniałem napisać że wystepuje zarówno przy lekkim dodawaniu gazu jak i odpuszczaniu, jak sie depnie mocniej żadnego szarpania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, myślałem że coś pada :naughty:

pozostało jeszcze mi coś ustalić z tym poszarpywaniem, zapomniałem napisać że wystepuje zarówno przy lekkim dodawaniu gazu jak i odpuszczaniu, jak sie depnie mocniej żadnego szarpania nie ma.

Może być wszystko :decayed: Trzeba zacząć od diagnostyki VAGiem :rolleyes: Może np. padać przepływka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, myślałem że coś pada :naughty:

pozostało jeszcze mi coś ustalić z tym poszarpywaniem, zapomniałem napisać że wystepuje zarówno przy lekkim dodawaniu gazu jak i odpuszczaniu, jak sie depnie mocniej żadnego szarpania nie ma.

miałem podobne objawy ........ ustąpiły po wymianie zaworu DV (nie wiem czy stary był już wysłużony czy nie ale wymieniłem na nowy i jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...