Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LPG/Chorwacja


JAREK10

Rekomendowane odpowiedzi

Czy leciał już ktoś gazownią do Chorwacji?

Przymierzam się znaną wszystkim trasą: Czechy, Austria, Słowenia, no i Cro. Nie wiem jak wygląda sytuacja ze stacjami LPG w w/w landach. Głównie interesuje mnie gdzie najlepiej tankować gaz i gdzie w ogóle można (oprócz słynnego 105-ego km za Wiedniem na Graz) oraz czy gdzieś potrzebne są redukcje do tankowania. Jadę z rodziną na dwa auta. To drugie autko to 1.9TDI i tylko ja znowu mam problem :wallbash: bo na zbiorniku 60l. muszę gdzieś po drodze "cumować"...

Pomóżcie Panowie- z góry Wam dzięki! [br]Dopisany: 20 Czerwiec 2011, 21:38_________________________________________________No i lipa- widać gazownie nie jeżdżą na wakacje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cro.pl

Jest tam oddzielny temat o LPG w drodze do i w samej Chorwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redukcje kup sobie na alegro zawsze to plus miec jak znajdziesz lpg.jechalem w tamtym roku ale na tdi nie zwracalem uwagi na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja jechałęm 2 tygodnie temu i polecam inną trasę- Słowacja Węgry no i Chorwacja- super trasa do Chorwacji kupujesz tylko viniety. dopiero w Chorwacji płacisz za autostrady. i przez te dwa kraje nie trzeba żadnego reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja jechałęm 2 tygodnie temu i polecam inną trasę- Słowacja Węgry no i Chorwacja- super trasa do Chorwacji kupujesz tylko viniety. dopiero w Chorwacji płacisz za autostrady. i przez te dwa kraje nie trzeba żadnego reduktora.

Potwierdzam - trasa bajera :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bajera lecz za starym już na to tera :>

Lecę na dół i na skróty, bo już nie te lata i nie to oko żeby się w nocy po świecie wałęsać, czyli Wiedeń, Graz, Zagreb, ale dzięki.

Na cro.pl wyczytałem właśnie, że nigdzie w tamtą stronę nie potrzeba reduktora.

Ile w Chorwacji płaciliście teraz za gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie jestem na chorwacji - jak mi sie uda to sprawdze Ci ceny - troche ciezko tu z dostepem do neta. Generalnie np ON tankowałem pare dni temu za 9,1 kuny - czyli jakies 5.4 PLN

Zerknij na : http://www.ina.hr/default.aspx?id=306

Stacji INA jest tyle co u nas ORLENu ....

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, tankowałem, wróciłem. Strach ma wielkie oczy...

Redukcji nie trzeba nigdzie.

Ceny:

- Austria na słynnym 105km za Wiedniem (cena z Marsa)- 0,85euro i kolejka w nocy na ponad pół godziny. Tankuje obsługa, chyba, że jest w WC jak w moim przypadku, wtedy tankujemy sami. Stacji LPG prawie nie ma przy autostradzie.

- Słowenia na OMV. Cena- 0,71euro. Tankujemy sami nieprzerwanie trzymając duży, zielony i jedyny :tongue4: guziczek na dystrybutorze. Puścimy raz i koniec tankowania. Ten sam przycisk zeruje licznik przed rozpoczęciem tankowania. Stacji LPG też za wiele nie widziałem.

- Czechy- nie wiem nic, bo w obie mańki przez Czechy leciałem w nocy przez deszcz :wallbash:

- Chorwacja. Co druga stacja ma PLIN. Cen z autostrady nie pamiętam. W Zadarze i okolicznych wichurach gaz stał 4,98kuny. Tu też tankowałem sam. Za pierwszym razem na autostradzie poprosiłem o pomoc i to prawda, że leją pod korek. Zawór odbijał chyba przez minutę a ja powoli bezwiednie odsunąłem się od auta :polew: :polew: :polew: Weszło 10l. więcej niż planowałem.

Przy okazji... Na granicy przy wyjeździe z Chorwacji mega korki. W okolicach Zagrzebia też. W CRO, Slo i Austrii autostrady super. Tylko w CZ autostrada czasem jak betonówka- padaka. Chorwaci mają też piękne pozostałe drogi, przynajmniej te, po których jeździłem. W Czechach i Austrii polecam przestrzegać ograniczeń prędkości, zwłaszcza w Wiedniu i Grazu!!!

Ja jechałem ekipą 6-ścio osobową na dwa auta. W obu autach były CB i navi. Dzięki temu wszędzie docieraliśmy szybko i za pierwszym razem. :>

Polecam też CB w jednym aucie- po drodze spotkacie na 28 kanale masę Polaków z radiami. Pytają i podpowiadają. Za autostrady w Chorwacji na bramkach płaćcie kartą a nie gotówką- będzie szybciej! Za wszystko też płaćcie kartą gdzie tylko można- będzie taniej! No i najważniejsze- w Chorwacji bardzo mile są traktowani Polacy!!!

Na granicy trzepią Niemców i Austriaków a Polacy prawie nie stają.

To tyle. Pytajcie jak trzeba.

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...