Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Całkowity wyciek płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Pytanie nie dotyczy audi. Ale moze ktos z Was cokolwiek zasugeruje tak na szybko. Chodzi o slynny silnik 1.8 tdci.... wyciekl caly plyn ze zbiorniczka. przy dolewaniu cieknie z pod kolektora wydechowego. wylewa sie natychmiast wszystko co wlewamy. Zajrzalem pod auto ale dojscie jest straszne. wyciek zaczyna sie tak jak by z pod kolektora wydechowego. Nad nim jest kolektor ssacy. Czy realne jest przy takim wycieku pekniecie glowicy lub uszczelka pod glowica? weze w okolicy sprawdzone. sa ok. Pytanie na szybko z racji iz jest niedziela. W celu uspokojenia pewnej osoby co do kolejnych duzych kosztow naprawy. Dzieki

Opublikowano

Ford.... dojrzyj dokładnie gdzie robi sie mokre czy na łaczeniu głowicy z blokiem czy wyzej. jak wyrzej głowica peknieta. jak na łaczeniu - uszczelka(czego wam zyczę) lub równierz peknieta głowica.

Opublikowano
  • Autor

wlasnie ze nie na laczniku... gdzies wyzej. tam gdzie sa przykrecone kolektory do glowicy.... takze.... glowica?? olej jest czysty. plyn wylatuje tez czsty. bez oleju[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 11:36_________________________________________________cizko zlokalizowac 100% poniewaz tak jak by kolektor ssacy nachodzi na wydechowy i kapa.... kapie spod wydechowego. reki tam nie wlozysz bo miejsca brak. udalo mi sie malym tel kom nakrecic filmik. i tyle zauwazylem

Opublikowano

no czapa.... a co za ford?? w czym ten silnik siedzi...??

Opublikowano
  • Autor

focus tdci. 2004 rok.[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 11:44_________________________________________________auto ojca. na forum forda nie jestem zarej.... dlatego na szbko pytam tutaj...

Opublikowano

jako mechanik ci mówię - wniosek z twojego opisu - głowica do zdjęcia - weryfikacja uszkodzenia. czy można ją zreanimować czy trzeba 2ga zapodać.zorientuj sie w kosztach czy nie taniej wyjdzie drugi motor włozyc- słupkiem.

Opublikowano
  • Autor

glowica na allegro to koszt od 300 do 700zl. zalezy czy sama czy z "osprzetem". Znalazlem jeszcze na allegro ladna fotke glowicy i obserwacji widze ze jest jeszcze opcja ze to moze uszczelka miedzy glowica a blokiem....

tutaj ta fotka gdzie ladnie wszystko widac

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1684437026&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.&msgtoken=6936b94db03532f95e8bcbfabc2b34e51bfb5b27758991e39c7b0f59e43291ca

koszt silnika chyba znacznie wiekszy....

pisze jako laik

ladnie widac na drugiej fotce wszystko. cieknie spod tych drugich "dziur" czyli kol. wydechowego. ale jest tez opcja ze jednaz z pod uszczelki. tutaj to ladnie widac. kladac sie pod autem majac slaby widok ciezko dostrzec

Opublikowano

czekaj czekaj... na poczatek trzeba by bylo zdjac kolektory i zpbaczyc czy któras z tech zaslepek nie wyskoczyła. te zalepki ktre widzisz to to wszystko sa kanały wodne. mysle ze pusciła zaslepka duza ta co jest na wysokosci kolektora ssacego zobacz odbicia kolektrów-uszczelek jak by pusiła duza to akurat woda płynie w str 2go kanału kolektora i widac jakby własnie na drugim-trzecim ciekło.

ja bym na poczatek zdjął kolektory w celu sprawdzenia. wtedy bedziesz mogł lac wode i zobaczyc skad cieknie.

Opublikowano
  • Autor

no i wlasnie tam cieknie... mniej wiecej w srodku kolektora....tam najbardziej. ok jutro sprowadze speca i bedzie dziala. moze nie bedzie tragicznie. ale dzieki wielkie za pomoc. pozdrawiam Cie! :hi:[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 12:22_________________________________________________witam. tak jak kolego pisales. zaslepka. nie ta duza. ale jedna z tym malych na dole. nie wypadla a przegnila... tazke mozna sie domyslic co w przeszlosci ktos tam wlewal.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.