Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z wskazówka od temperatury...


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szanowni koledzy bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu a mianowicie zuszony bylem wymienic czujnik temperatury cieczy chlodzacej gdyz VAG wywalal blad i wskazowka caly czas lezala , nie wskazywala prawidlowej temperatury.

Po wymianie owego czujnika , zniknol blad ale wskazowka dalej nie wstaje :mysli:

Po podlaczeniu VAGa i zrobieniu "output test" w grupie "instruments" wszystkie wskazowki na FISie ladnie machaja , podnosza sie do gory po czym opadaja zas wskazowka od temperatury podnosi sie powoli na jakies 70 stopni po czym sie zatrzymuje. Kiedy pozostale wskazowki opadna to ta od temperatury dalej stoi i dopiero po wylaczeniu zaplonu bardzo powoli i skokami opada na dol , ponizej kreski 50 stopni.

Bardzo prosze o wszelka pomoc w rozwiazaniu tego problemu i znalezieniu przyczyny.

VAG nie wywala zadnych bledow i nie mam pojecia co jest przyczyna takiego zachowania sie wspomnianej wskazowki.

Serdecznie dziekuje i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wyjęcie licznika i dostanie sie do wskazówki. Widać coś ją blokuje skoro tak się dzieje w output teście. A tym bardziej, że błędów nie ma. Sprawdź jeszcze temperaturę na VAG-u czy wskazuje około 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuacje i dopiero pomogła druga wymiana czujnika. Nie mam pojęcia dlaczego pierwszy który wymieniłem wraz był zły a drugi już :good: i oba ori :cool1:

tak jak kolega wyżej sprawdź jaką temperaturę Ci wyświetla na vagu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika tez zalozylem drugi i tez ori mimo , ze po zalozeniu tego pierwszego VAG nie pokazywal bledu ale wskazowka lezala to postanowilem zalozyc drugi i tez lipa :wallbash:

Co do temperatury to na VAGu jak temperatura dojdzie do tej prawidlowej to pokazuje 90 stopni , termostat tez wymeniony w tym samym czasie bo pokazywalo 67 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...