Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Symphony I > Alpine. Czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje Symphony I nie czyta płyt, być może laser jest zabrudzony, nawet nie chcę w to wnikać. Zastanawiałem się czy nie zakupić do niej zmieniarki. Tutaj powstaje następne pytanie, czy gra jest warta świeczki, skoro chcę iść dalej niż zmieniarka. Zależy mi na przyjemnym i czystym brzmieniu, oczywiście w granicach rozsądku, nie jestem audiofilem. Wujas w swojej B6 miał radio http://www.audiophile.pl/p/367_alpine_cdm-7874rb nieoryginalnego suba i zmienione przednie głośniki. Grało to bardzo przyjemnie i czysto. Szukam kompromisu pomiędzy ceną i jakością. Radio nie musi mieć miliona zbędnych dla mnie bajerów, może być nawet na zwykłe CD, które w zupełności mi wystarczają. Najważniejsza jest dla mnie jakość. Czy będzie różnica w jakości przy wyrzuceniu Symphony? Jakie dodatkowe koszty wiążą się ze zmianą radia na nieoryginalne? Jest to moja pierwsza przygoda ze zmianą audio.

Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej B6 radio alpine. Wcześniej był fabryczny Chorus i zmieniarka a po poprzednim aucie zostało mi takie radio http://www.audiophile.pl/p/972_alpine_cda-9883r szkoda było żeby się marnowało. Wstawiłem je i zamiast fabrycznego i efekt jest świetny jakoś dźwięku nawet na fabrycznych głośnikach jest o wiele lepsza.

Wymiana nie polega tylko na wymianie radia za radio. Żeby prawidłowo wszystko działało potrzebne ci będą dwie rzeczy.

Po pierwsze separator antenowy, a po drugie odpowiedni adapter bez którego nie działa aktywny tył systemu audi.

Potrzebne części znajdziesz na allegro.

Żeby nie było tak pięknie to jest minus tej zamiany, a mianowicie nie działają komunikaty na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne głośniki zupełnie mnie nie obchodzą. Będą grały jedynie przednie. To ma grać dla mnie, nie dla pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpada ci jeden problem. Za to warto rozejrzeć się za jakąś małą zamkniętą skrzynką do bagażnika i piecykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpada ci jeden problem. Za to warto rozejrzeć się za jakąś małą zamkniętą skrzynką do bagażnika i piecykiem.

Jak to ma grać tylko kierowcy, to położy ją sobie na fotelu pasażera i proszę ile korzyści :naughty: Nikt nie będzie marudził nad uchem i ile miejsca zaoszczędzonego w bagażniku :polew:

Jak chcesz, żeby ładnie grało, to alpine będzie dobrym wyborem. Możesz też za jakimś pionkiem się rozejrzeć. Poszukaj na forum, jest dużo na temat wyboru radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine VS ORI zawsze wygra Alpine, miałem 9855R w B7 i przy oryginalnych głośnikach było o niebo lepiej

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t49474.0.html;highlight=alpine+9855r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...