Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Audi A4 2.0 TDI BRE pytanko


githaros1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jeszcze raz :)

Chciałem się zapytać o moje autko :) Jestem słaby w mechanice. Wybieram się na wakacje i zrobię nim ponad 4500 km i tutaj moje pytanko. Czy auto wytrzyma tzn czy coś nie nawali podczas jazdy ? Ma przejechane 230 tys km ostatnio przy odpalaniu zaczął lekko kopcić (jakieś 2 sekundy) a później przy wrzuceniu na "D"(automat) albo na "R" przy pierwszym dodaniu gazu też tak lekko wydaje z siebie spaliny (kolor szary czy jaki [podobny co w zimie się wydostaje z rury wydechowej]) też przez małą chwilkę. Wcześniej kopcił na czarno tylko przy odpalaniu. I moje pytanko brzmi czym to może być spowodowane i czy autko przejedzie to 4500 km?

Pozdrawiam Githaros1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale szklana kula mi się zepsuła.

Sory za ironię al;e kto ma wiedzieć takie rzeczy czy przejedzie Ci taką trase bezawaryjnie? :mysli:

Nowe samochody sie psuja a takie z półmilionowym przebiegiem robią kolejne pół miliona.

Jedyne co można doradzić to podjedź gdzies na stację diagnostyczna i Ci go sprawdza jesli się boisz jechac w taką długa trase niepewny. Ale nawet jak oni Ci powiedza że będzie ok to może coś nawalić. "Złośliwość rzeczy martwych"

Z tego co opisałes to racze nic mu sie nie dzieje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :) normalnie ucieszyłem się. I chciałem dodać że oleju nie bierze. Tylko właśnie ten taki szary dym z rury wydechowej mnie dzisiaj przestraszył. Bo z tego co wiem to dieselek może kopcić na czarno ale bez przesady :) a mój na szaro zakopcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli na szaro to sie nic nie bój. Kazdy dieselek puszcza małe baczki przy odpalaniu. Tak samo jak mu wciśniesz do podłogi gaz to tez chwilę pusci dyma i potem juz luz. Więc ja bym się nie bał jesłi niema więcej problemów. Ewentualnie możesz zapiąć go do komputera, zrobic logi i koledzy na tej podstawie coś więcej powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i pomoc :)[br]Dopisany: 04 Lipiec 2011, 17:54_________________________________________________Jeszcze jedno malutkie pytanko mam. Podczas gdy stoję na światłach obojętnie na jakim biegu (P, R, N, D, S) to autko pochodzi chwile równo i nagle drgniecie później znów chwile pochodzi równo i drgniecie. Czym to może być spowodowane ? Czytałem na forum, że może to być źle założony rozrząd albo coś z pompowtryskami(chyba :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz motor bre czyli taki jak ja ,umnie przy klimie w trybie eco też potrzęsie ciśnienie sprężania ok, wtryski też w serwisie powiedzieli mi że ten motor ma komputer dostosowujący się do aktualnych warunków i dlatego letko trzęsie,przejechałem nim tak 30000km w roku pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...