Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Uszczelka pod głowicą + emulsja w płynie chłodniczym


criss22041991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj odstawiłem auto do mechanika w celu zmiany rozrządu, jak się okazało po zdjęciu pompy wody była pokryta mazią, prawdopodobnie poszła uszczelka pod głowicą między kanałem wodnym, a olejowym. :confused4: Silnik był zalany Castrolem 10W40 co jak wiadomo zdrowe nie było. Teraz pytanie co z tym fantem zrobić?? Kupiłem już nowy olej MOTUL 5W40 i wszystkie części, jednak mechanik twierdzi, że nagar z silnika, który rozpuści syntetyk może coś namieszać. I teraz pytanie: Zalać poprostu tego Motula i zmienić po powiedzmy 500-1000km? Czy macie jakieś inne rady? Jakaś płukanka czy coś? Nie chce rozwalić silnika, a niedawno go kupiłem i nie mam bladego pojęcia co się z nim działo wcześniej :kwasny: No bo wiadomo kanały wodne to nie problem, przepłuka się wodą i będzie spokój...Ale co z olejem?

PS. W oleju nie ma raczej wody, chyba tylko olej przerzucało do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał oleju , u siebie od dawna mam zalany Mobil Super S 10W40 i wszystko jest w porządku. Autko nie jest nowe i pewnie troszkę ma już na latane więc mogą ci się pojawić wycieki. Casstrol to dobra firma do tego spełnia normy VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i ja poczytalem opinii o oleju jest tyle co uzytkownikow :) jedni mowia 5w40 a inni 10w40 wybor nalezy do ciebie ja mam 10w40 motula a nie wiem co bylo przed kupnem niby tez 10w40 ale pojawilo mi sie kopcenie i nie wiem do tej pory co jest powodem. W sumie to nikt nie powie ci na 100% co masz zrobic bo to twoj silnik i sam nie wiesz w jakim jest stanie i jaki olej akurtak byl by najlepszy. Czytam tematy i jednoznacznej odpowiedzi nie ma na ten temat.

Jezeli czeka mnie remont silnika to ja przejde na 5w40 :) ale po remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...