Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AGR] Ciężko odpala na rozgrzanym silniku.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z samochodem taty. Mianowicie:

jak jest zimny silnik pali na dotyk.

jak ciepły to trzeba go z 5 sek kręcic. Kąt wtrysku ustawił mu jakiś majster na około 100, błędów silnika brak, po odpaleniu sinik pracuje ładnie, żadnego kopcenia.

Przepraszam żle umieściłem ten temat miał byc w dziale diesel.

Opublikowano

Kąt wtrysku ustawił mu jakiś majster na około 100, błędów silnika brak, po odpaleniu sinik pracuje ładnie, żadnego kopcenia.

Temat może być tutaj. Jeżeli chodzi o statyczny kąt wtrysku to jest zdecydowanie źle ustawiony - nie powinien mieć wartości 100, tylko zawierać się w przedziale 49-54 (VAG-COM - ENGINE, bloki mierzone, gr. 000, poz. 2).

Opublikowano

Kąt wtrysku ustawił mu jakiś majster na około 100, błędów silnika brak, po odpaleniu sinik pracuje ładnie, żadnego kopcenia.

Temat może być tutaj. Jeżeli chodzi o statyczny kąt wtrysku to jest zdecydowanie źle ustawiony - nie powinien mieć wartości 100, tylko zawierać się w przedziale 49-54 (VAG-COM - ENGINE, bloki mierzone, gr. 000, poz. 2).

racja .. tylko tyle ze na zimnym pali na dotyk .... :wink4:

aj bym kierowal sie w strone korekty mapy startowej .... :rolleyes:

Opublikowano

Kąt wtrysku ustawił mu jakiś majster na około 100, błędów silnika brak, po odpaleniu sinik pracuje ładnie, żadnego kopcenia.

Temat może być tutaj. Jeżeli chodzi o statyczny kąt wtrysku to jest zdecydowanie źle ustawiony - nie powinien mieć wartości 100, tylko zawierać się w przedziale 49-54 (VAG-COM - ENGINE, bloki mierzone, gr. 000, poz. 2).

racja .. tylko tyle ze na zimnym pali na dotyk .... :wink4:

aj bym kierowal sie w strone korekty mapy startowej .... :rolleyes:

Dokladnie AGR-y maja taka wade i korekta mapy na bank pomorze ;)

Opublikowano

zwiekszenie dawki rozruchowej na maks jaki daje vag, załatwia sprawe

dla zainteresowanych:

http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopic.php?t=4786

nie zawsze .... :rolleyes:

Opublikowano

zwiekszenie dawki rozruchowej na maks jaki daje vag, załatwia sprawe

dla zainteresowanych:

http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopic.php?t=4786

nie zawsze .... :rolleyes:

ale mowimy tu a AGR czyli o silniku który ma troszkę zle napisana mape, w sumie tu postawiono na .....no wlasnie nie wiem dlaczego tak napisali program dla tego samochodu.. ale w agr załatwia dawka rozruchowana sprawe :D

Opublikowano

racja .. tylko tyle ze na zimnym pali na dotyk .... :wink4:

aj bym kierowal sie w strone korekty mapy startowej .... :rolleyes:

Kurcze, zapomniałem, że to AGR, a one są "specyficzne" jeżeli chodzi o ten temat.

Opublikowano

racja .. tylko tyle ze na zimnym pali na dotyk .... :wink4:

aj bym kierowal sie w strone korekty mapy startowej .... :rolleyes:

Kurcze, zapomniałem, że to AGR, a one są "specyficzne" jeżeli chodzi o ten temat.

zapomniałes ??:shocked:

tym razem master Ci wybaczymy :cool:

Opublikowano
  • Autor
zwiekszenie dawki rozruchowej na maks jaki daje vag, załatwia sprawe

dla zainteresowanych:

http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopic.php?t=4786

Dobra panowie ustawiłem wartośc parametru na max.

Jest lepiej, ale to jeszcze nie to. Co myślicie o zmianie kąta początku wtrysku (kanał 4). Czy coś to może jeszcze pomóc?

Za podpowiedzi będe wdzięczny.

Opublikowano
zwiekszenie dawki rozruchowej na maks jaki daje vag, załatwia sprawe

dla zainteresowanych:

http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopic.php?t=4786

Dobra panowie ustawiłem wartośc parametru na max.

Jest lepiej, ale to jeszcze nie to. Co myślicie o zmianie kąta początku wtrysku (kanał 4). Czy coś to może jeszcze pomóc?

Za podpowiedzi będe wdzięczny.

jak odpala na zimnym od strzala to zostaw w spokoju ...

jaka masz wartosc kata wtrysku w 000BS [na jalowym temp 90 stopni] ?

Opublikowano
  • Autor

kąt wtrysku wacha się od 49 do 53

Opublikowano

kąt wtrysku wacha się od 49 do 53

to go nie ruszaj .... !!!

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie dołacze sie mam pytanko czemu kat wtrysku ma byc w przedziale 49-54 skoro do tego silnika sie podaje 12-75 czyli srodek wychodzi ok 44??? Moze mi to ktos wyjasnic moze sie myle?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.