Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Woda z lewej strony u kierowcy i pasażera z tyłu.


virus191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio jak były te deszcze nadmiernie parowały mi szyby. Wykluczyłem wyciek płyny chłodniczego, wymieniłem filtr przeciwpyłkowy. Okazało się, że pod dywanikami z lewej strony kierowcy i pasażera mam jeziorko. Wodę wylewałem kubkami... Przepchałem otwory pod akumulatorem i ten obok też, trochę były zatkane. Usunąłem większość zanieczyszczeń. Odkręciłem komputer, zdrapałem starą popękaną uszczelkę i porządnie osadziłem na silikonie. Mam pytanie, szukając info na temat dostającej się wody wiele razy było wspominane coś o jakiś korkach w podwoziu. Mógłby ktoś mi powiedzieć gdzie się one znajdują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy o te korki Ci chodzą ale na podłodze masz takie gumowe krążki zalane matami bitumicznymi jak zdrapiesz te maty to ujrzysz korek. Co do wody w samochodzie to sprawdź jeszcze czy z nadkola nie wypadły Ci zaślepki przewodów jak sie nie mylę ABS. Ja miałem tak i tamtędy wdzierała się woda.

tu masz strone z etki o tych zaslepkach:

http://imageshack.us/photo/my-images/828/beztytuuzlg.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę, woda lała się spod obudowy komputera. Pytanie, ktoś wie gdzie można dostać tą uszczelkę między obudową a nadwoziem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem uszczelkę w SZIKU. Jak by ktoś potrzebował oto nr części: VW-8D1907619. Cena 15zł.[br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 09:37_________________________________________________Uszczelka od komputera to nie jedyne miejsce. Od środka z lewej strony obok takiej rury od kierownicy jest takie cos jak by łączenie blach. Woda cieknie z tego. Da rade to samemu zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma uszczelniająca na pędzel powinna pomóc.W sklepach z lakierami samochodowymi szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakupiłem puszkę takiej gumy, benzynę ekstrakcyjną, na weekendzie będę wszystko rozdzierał i malował. Mam pytanie, aby zlokalizować miejsce lania się wody wydarłem sporą część wygłuszenia i tej gumy przyklejonej do ściany grodziowej, czy to są ważne elementy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie zdam fotorelacje z rozbierania i uszczelniania.[br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 12:33_________________________________________________Oto miejsce już po "gumowaniu". Wyniki zadowalający - zero wody w środku.

23072011053.jpg

2 miejsce cieknięcia:

23072011052.jpg

Po wyjęciu wykładziny:

P7180230.jpg

Suszenie 4 dni na słońcu od rana do wieczora

P7180231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak na przyszłość jak byś mimo wszystko pod wykładziną miał wilgoć, zakup sobie sylikonowy żwirek dla kota. Zszyj sobie taką poduszkę wsyp do niej sylikon i pod wykładzinę. Świetnie wyciąga wilgoć. Testowane. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...