Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Wymiana sprężyn

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Słuchajcie Panowie, jestem świeżo po wymianie sprężyn przód na kayaba i z tego co wczoraj zobaczyłem to mam na odwrót. Mianowicie lewa od kierowcy jest szerszą stroną u góry, natomiast prawa węższą u góry(tym już ślimakiem) ?? Czy tak powinno być?? Trochę mnie to zdziwiło i martwi czy aby mechanik czegoś nie popieprz.....pozdrawiam

Opublikowano

no raczej sprężyny powinnny byc założone tak samo z obu stron :shocked::przebiegly:

Opublikowano
  • Autor

Ale na 100% bo jak pojade i zbesztan to chciałbym mieć pewność...

Opublikowano

Ale na 100% bo jak pojade i zbesztan to chciałbym mieć pewność...

na 99.9% a jak wyjdę z roboty to zajrze i Ci napisze na 100% :P

Z tym że przecierz to logiczne bo na kolumnie jest szeroki wieniec gdzie powinna siedzieć szersza część sprężyny a na górze jest małe mocowanie. Ciekaw jestem jak w ogóle komus udał sie taki wyczyn jak załozenie tego na odwrót. Jak masz możliwość to zrób fotki i wrzuc jak to wygląda z jednej i drugiej strony. Będzie dla potomnych jak nie montować :tongue4:

Opublikowano

Pewnie mu się pomyliło, tak to jest z mechanikami w naszym kraju :wallbash: ja też ostatnio się zdziwiłem jak ściągnąłem koło i zobaczyłem że łączniki stabilizatorów mam założone odwrotnie prawy na lewą a lewy na prawą stronę :shocked::wallbash:

Opublikowano

Pewnie mu się pomyliło, tak to jest z mechanikami w naszym kraju :wallbash: ja też ostatnio się zdziwiłem jak ściągnąłem koło i zobaczyłem że łączniki stabilizatorów mam założone odwrotnie prawy na lewą a lewy na prawą stronę :shocked::wallbash:

sory za OT ale jak może się pomylić coś takiego? No te łaczniki mozna pomylić ale sprężynę odwrotnie założyc?

Opublikowano

Pewnie mu się pomyliło, tak to jest z mechanikami w naszym kraju :wallbash: ja też ostatnio się zdziwiłem jak ściągnąłem koło i zobaczyłem że łączniki stabilizatorów mam założone odwrotnie prawy na lewą a lewy na prawą stronę :shocked::wallbash:

sory za OT ale jak może się pomylić coś takiego? No te łaczniki mozna pomylić ale sprężynę odwrotnie założyc?

Napisałem to ironicznie, chodzi mi oto, że mechanicy ( pewnie nie wszyscy ale 80%)w naszym kraju zatrzymali się na epoce malucha i poloneza, i coś bardziej skomplikowanego sprawia im trudność i wszystko może im się pomylić :wink4:

Opublikowano
  • Autor

zajeb.....dodam, że robił to w godzinach wieczornych, bo po 22 zadzwonił, że właśnie złożym i jechałem odebrać.[br]Dopisany: 13 Lipiec 2011, 11:58_________________________________________________

Ale na 100% bo jak pojade i zbesztan to chciałbym mieć pewność...

na 99.9% a jak wyjdę z roboty to zajrze i Ci napisze na 100% :P

Z tym że przecierz to logiczne bo na kolumnie jest szeroki wieniec gdzie powinna siedzieć szersza część sprężyny a na górze jest małe mocowanie. Ciekaw jestem jak w ogóle komus udał sie taki wyczyn jak załozenie tego na odwrót. Jak masz możliwość to zrób fotki i wrzuc jak to wygląda z jednej i drugiej strony. Będzie dla potomnych jak nie montować :tongue4:

no własnie mojąuawge zwróciło to, że szeroki wychodzi trochę poza ten jak to nazywasz "wieniec" u góry tak ja wychodził poza jego zakres. NIe wierzę muszę po pracy iśc z latarką i dokładnie to obejrzeć...

Opublikowano

zajeb.....dodam, że robił to w godzinach wieczornych, bo po 22 zadzwonił, że właśnie złożym i jechałem odebrać.[br]Dopisany: 13 Lipiec 2011, 11:58_________________________________________________

Ale na 100% bo jak pojade i zbesztan to chciałbym mieć pewność...

na 99.9% a jak wyjdę z roboty to zajrze i Ci napisze na 100% :P

Z tym że przecierz to logiczne bo na kolumnie jest szeroki wieniec gdzie powinna siedzieć szersza część sprężyny a na górze jest małe mocowanie. Ciekaw jestem jak w ogóle komus udał sie taki wyczyn jak załozenie tego na odwrót. Jak masz możliwość to zrób fotki i wrzuc jak to wygląda z jednej i drugiej strony. Będzie dla potomnych jak nie montować :tongue4:

no własnie mojąuawge zwróciło to, że szeroki wychodzi trochę poza ten jak to nazywasz "wieniec" u góry tak ja wychodził poza jego zakres. NIe wierzę muszę po pracy iśc z latarką i dokładnie to obejrzeć...

w takim razie jeśli możesz zrób fotki jak to wygląda i wtedy powiemy czy jest ok czy nie

Opublikowano
  • Autor

oki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.