Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFM] Usunięcie usterki błędu 539


wasermann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Postanowiłem umieścić krótki opis-poradę dla klubowiczów odnośnie błędu

00539 - Fuel Temperature Sensor (G81)

30-00 - Open or Short to B+

wszystkie marki koncernu.Samochód był w serwisie skody w sprawie tej usterki.Chcieli wymienić całą pompę-dlaczego?Wiele ludzi z rożnych forum boryka się tym,jest wiele opisów jak zbadać czujnik,przewody(sprawdzić przetarcie,piny na złączach).Wymiana czujnika czasami nic nie daje.Wystarczy miernik z piszczkiem.Przykład passat B5 AFN.Sprawdziliśmy grzebień i napięcie na nich,dojście napięcia na czujnik,szliśmy po przewodach.Przewody przy pompie były przetarte-ktoś (gość ze skody po izolował).W ASO skody się poddali i skasowali za wjazd.Co zrobił źle elektryk z ASO?To że nie rozebrał sterownika bo którego wchodzi wtyka.W sterowniku silnika był upalony styk od środka gniazda.Wystarczył do tego brzęczek i chęci.Dolutowanie kabelka i kasowanie.Efekt brak temp.paliwa w -5,4 stopnia.Możliwość ustawienia poprawnie statecznego kata wtrysku.korekcja dawki paliwa(przedtem ECU ustawiał 9mg\R.Konieczność przestawienia nastawnika).Także nie wymieniać pochopnie czujnika,jest dużo opisów jak sprawdzić przewody.Na moje to poszła zwara do masy i dlatego zjarał się pin,ale przygrzały się takie procesorki(były okopcone).Szukać samemu i nie bać się patrzeć w ECU bo tym w ASO się nie chcę, a kasę i tak biorą. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no opis nie ma co :decayed: ale musze przyznać, że dał mi do myślenia gdyż ja mam problem z czujnikiem braku paliwa g210, a to jest podobny problem. Teraz będę wiedział co dodatkowo sprawdzić i pod jakim kątem.

mimo bardzo skromnego opisu dzięki rozjaśniło mi to umysł :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...