Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Renowacja progów


klysek

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: jako ze na forum siedze juz jakis czas chcial bym zaczerpnac wiedzy dotyczacej renowacji progów lecz nie w :audi: tylko Punto mojej kobity :gwizdanie: a mianowice chodzi mi o to ze progi sa pomalowane pod kolor calej budy i zaczal z nich zlazic lakier :confused4: i teraz moje pytanie jest nastepujace:

bede zdzieral stary lakier z progów i chcial bym je zamazać jakimś specyfikiem typu Bitex albo czymś podobnym tylko z tego cow iem to daje sie jeszcze jakies mazidło antykorozyjne pod to czy nie :mysli: i co najlepiej kupic zeby dobrze to zabezpieczyc :gwizdanie: z góry dziekuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitex - odpuść, to najgorsze co mógłbyś zafundować temu autu.

Polecam zedrzeć rdzę do gołego metalu i pomalować farbą antykorozyjną firmy Wega o nazwie Corr-active (ze statkiem na opakowaniu). Ew. ubytki uzupełnij matą i żywicą, niemniej rdzę musisz zedrzeć aż do zdrowego metalu. Miałem kiedyś Opla Omegę i z racji tego przerabiałem wszystkie specyfiki - ten jest najlepszy. Jest skuteczniejszy od Brunoxa.

Na to możesz nałożyć dowolną farbę (czarną bądź w kolorze nadwozia). Natomiast do środka progów polecam specyfik Tectyl ML - specjalny preparat na bazie wosku do tego celu przeznaczony.

Jeszcze jedno - żywica koniecznie po farbie Corr-active. Nie może mieć kontaktu z gołą blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitex - odpuść, to najgorsze co mógłbyś zafundować temu autu.

Polecam zedrzeć rdzę do gołego metalu i pomalować farbą antykorozyjną firmy Wega o nazwie Corr-active (ze statkiem na opakowaniu). Ew. ubytki uzupełnij matą i żywicą, niemniej rdzę musisz zedrzeć aż do zdrowego metalu. Miałem kiedyś Opla Omegę i z racji tego przerabiałem wszystkie specyfiki - ten jest najlepszy. Jest skuteczniejszy od Brunoxa.

Na to możesz nałożyć dowolną farbę (czarną bądź w kolorze nadwozia). Natomiast do środka progów polecam specyfik Tectyl ML - specjalny preparat na bazie wosku do tego celu przeznaczony.

Jeszcze jedno - żywica koniecznie po farbie Corr-active. Nie może mieć kontaktu z gołą blachą.

dobra to jeszcze raz po koleji tak lopatologicznie mi wytlumacz co najpierw i na czym konczymy :przebiegly: dodam ze w progach nie ma dziur tylko zaczyna schodzic lakier i ruda sie pojawia wiec chce jak najszybciej ogranac temat zeby poniej nie bylo wlasnie zadnych dziur :decayed:[br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 09:53_________________________________________________a jeszcze jedno chciał bym te progi zabezpieczyć czymś a'la guma żeby kamienie znowu progów nie po uszkadzaly :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zdzierasz rdze do gołego metalu

2. matujesz papierem ściernym

3. odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną

4. malujesz farbą corr-active pędzlem

5. do środka progów wpryskujesz Tectyl ML (ma na wyposażeniu taką długą rurkę - wkładasz ją przez dziurkę do środka progu)

6. malujesz z zewn. progi farbą docelową

Oczywiście każdy następny etap dopiero po tym jak poprzednia część pracy zakończona (farba wyschnie itp.)

Jak nie ma dziur - to nie musisz rzeźbić żywicą. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć czymś a'la guma - to możesz użyć preparatu Tectyl Bodysafe. Wtedy używasz tego zamiast w/w farby docelowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zdzierasz rdze do gołego metalu

2. matujesz papierem ściernym

3. odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną

4. malujesz farbą corr-active pędzlem

5. do środka progów wpryskujesz Tectyl ML (ma na wyposażeniu taką długą rurkę - wkładasz ją przez dziurkę do środka progu)

6. malujesz z zewn. progi farbą docelową

Oczywiście każdy następny etap dopiero po tym jak poprzednia część pracy zakończona (farba wyschnie itp.)

Jak nie ma dziur - to nie musisz rzeźbić żywicą. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć czymś a'la guma - to możesz użyć preparatu Tectyl Bodysafe. Wtedy używasz tego zamiast w/w farby docelowej.

dobra dzieki wielki na weekendzie bede rzezbil :notworthy::good::decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...