Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Renowacja progów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi: jako ze na forum siedze juz jakis czas chcial bym zaczerpnac wiedzy dotyczacej renowacji progów lecz nie w :audi: tylko Punto mojej kobity :gwizdanie: a mianowice chodzi mi o to ze progi sa pomalowane pod kolor calej budy i zaczal z nich zlazic lakier :confused4: i teraz moje pytanie jest nastepujace:

bede zdzieral stary lakier z progów i chcial bym je zamazać jakimś specyfikiem typu Bitex albo czymś podobnym tylko z tego cow iem to daje sie jeszcze jakies mazidło antykorozyjne pod to czy nie :mysli: i co najlepiej kupic zeby dobrze to zabezpieczyc :gwizdanie: z góry dziekuje :good:

Opublikowano

Bitex - odpuść, to najgorsze co mógłbyś zafundować temu autu.

Polecam zedrzeć rdzę do gołego metalu i pomalować farbą antykorozyjną firmy Wega o nazwie Corr-active (ze statkiem na opakowaniu). Ew. ubytki uzupełnij matą i żywicą, niemniej rdzę musisz zedrzeć aż do zdrowego metalu. Miałem kiedyś Opla Omegę i z racji tego przerabiałem wszystkie specyfiki - ten jest najlepszy. Jest skuteczniejszy od Brunoxa.

Na to możesz nałożyć dowolną farbę (czarną bądź w kolorze nadwozia). Natomiast do środka progów polecam specyfik Tectyl ML - specjalny preparat na bazie wosku do tego celu przeznaczony.

Jeszcze jedno - żywica koniecznie po farbie Corr-active. Nie może mieć kontaktu z gołą blachą.

Opublikowano
  • Autor

Bitex - odpuść, to najgorsze co mógłbyś zafundować temu autu.

Polecam zedrzeć rdzę do gołego metalu i pomalować farbą antykorozyjną firmy Wega o nazwie Corr-active (ze statkiem na opakowaniu). Ew. ubytki uzupełnij matą i żywicą, niemniej rdzę musisz zedrzeć aż do zdrowego metalu. Miałem kiedyś Opla Omegę i z racji tego przerabiałem wszystkie specyfiki - ten jest najlepszy. Jest skuteczniejszy od Brunoxa.

Na to możesz nałożyć dowolną farbę (czarną bądź w kolorze nadwozia). Natomiast do środka progów polecam specyfik Tectyl ML - specjalny preparat na bazie wosku do tego celu przeznaczony.

Jeszcze jedno - żywica koniecznie po farbie Corr-active. Nie może mieć kontaktu z gołą blachą.

dobra to jeszcze raz po koleji tak lopatologicznie mi wytlumacz co najpierw i na czym konczymy :przebiegly: dodam ze w progach nie ma dziur tylko zaczyna schodzic lakier i ruda sie pojawia wiec chce jak najszybciej ogranac temat zeby poniej nie bylo wlasnie zadnych dziur :decayed:[br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 09:53_________________________________________________a jeszcze jedno chciał bym te progi zabezpieczyć czymś a'la guma żeby kamienie znowu progów nie po uszkadzaly :gwizdanie:
Opublikowano

1. zdzierasz rdze do gołego metalu

2. matujesz papierem ściernym

3. odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną

4. malujesz farbą corr-active pędzlem

5. do środka progów wpryskujesz Tectyl ML (ma na wyposażeniu taką długą rurkę - wkładasz ją przez dziurkę do środka progu)

6. malujesz z zewn. progi farbą docelową

Oczywiście każdy następny etap dopiero po tym jak poprzednia część pracy zakończona (farba wyschnie itp.)

Jak nie ma dziur - to nie musisz rzeźbić żywicą. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć czymś a'la guma - to możesz użyć preparatu Tectyl Bodysafe. Wtedy używasz tego zamiast w/w farby docelowej.

Opublikowano
  • Autor

1. zdzierasz rdze do gołego metalu

2. matujesz papierem ściernym

3. odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną

4. malujesz farbą corr-active pędzlem

5. do środka progów wpryskujesz Tectyl ML (ma na wyposażeniu taką długą rurkę - wkładasz ją przez dziurkę do środka progu)

6. malujesz z zewn. progi farbą docelową

Oczywiście każdy następny etap dopiero po tym jak poprzednia część pracy zakończona (farba wyschnie itp.)

Jak nie ma dziur - to nie musisz rzeźbić żywicą. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć czymś a'la guma - to możesz użyć preparatu Tectyl Bodysafe. Wtedy używasz tego zamiast w/w farby docelowej.

dobra dzieki wielki na weekendzie bede rzezbil :notworthy::good::decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.